Ana sayfa Haberler Deniz Savunma Meteksan Savunma, Asya ülkeleriyle buluşuyor

Meteksan Savunma, Asya ülkeleriyle buluşuyor

0
METEKSAN
ULAQ

Savunma sanayi sektöründe özellikle Asya ülkelerinin Silahlı Kuvvetleri ile buluşma noktası haline gelen IDEAS 2022 Fuarı, bu sene Pakistan’ın Karaçi şehrinde 15-18 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek. METEKSAN

Meteksan Savunma bu önemli fuara geliştirdiği yüksek teknoloji ve yenilikçi ürünleri ile katılım sağlayacak.

Meteksan Savunma’nın, IDEAS 2022 fuarında sergileyeceği ürünler;

 • YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi
 • ULAQ İnsansız Deniz Aracı Ailesi
 • MİLSAR İHA SAR/MTI Radarı
 • KAPAN Dron Savunma Sistemi
 • NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi
 • PELIKAN RF Güdümlü Mermi Simülatörü
 • Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı
 • MERT Taşınabilir Elektronik Taarruz Sistemi
 • MERTER Sırt Tipi Taktik Saha Elektronik Taarruz Sistemi
 • Denizaltı Sonar Sistemleri
 • Taktik Data Link Sistemi
 • Füze ve İnsansız Hava Aracı Alt Sistemleri
METEKSAN
Selcuk Kerem Alparslan

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuar katılımıyla ilgili yaptığı açıklamada “Millî gururumuz MİLGEM Korvetlerimizin millî sonarı YAKAMOS’un daha da geliştirilmiş versiyonu olan YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemimizin bildiğiniz üzere ilk kez ihracatını Pakistan’a gerçekleştirmiştik. Çok yakında Pakistan MİLGEM Korvetleri ile görev yapmaya başlayacak olan YAKAMOS 2020’nin başarısının şirketimiz ve ülkemiz adına büyük önem taşıdığına inanıyorum.

meteksan
NAZAR

IDEAS 2022 Fuarı ile birlikte MERT ve MERTER ürünlerimizi de ilk kez bir yurtdışı fuarda sergilemiş olacağız. Meteksan Savunma olarak Elektronik Harp konusunda çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızın ilk meyvesi olan MERTER’in yakın zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girmesini bekliyoruz. Özellikle yakın dönemde dünyada yaşanan çatışmalar bizlere elektronik harp konusunun tüm ülkeler için ne kadar kritik olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu sebeple IDEAS fuarında özellikle MERT ve MERTER’in heyetlerin ilgisini çekeceğine inanıyorum.

METEKSAN
YAKAMOS

Bildiğiniz üzere Meteksan Savunma’nın denizaltı platformlarına yönelik geliştirdiği sonar sistemleri, ön elektronikler, sinyal işleme donanım ve yazılımları Türk Deniz Kuvvetleri tarafından başarıyla kullanılıyor. Bu kendini ispat etmiş sistemlerin yurt dışında da insanlı/insansız denizaltılar ile denizaltı modernizasyon projelerinde görev alabileceğini değerlendiriyorum.

meteksan
MERTER

Son olarak da yine IDEAS 2022 Fuarı’nda sergileyeceğimiz İnsansız Hava Aracı ve füze alt sistemlerinin de çok kritik konular arasında yer aldığını söyleyebilirim. Bu platformlar nitelikleri nedeniyle hem bir ürün olarak hem de alt sistemleri ile beraber, kritik teknolojiler arasında yer alıyor. Birçok ülke, bu kritik teknolojileri, başka ülkelerle paylaşmıyor ya da çok sıkı kurallar ve kısıtlamalar çerçevesinde paylaşıyor. Meteksan Savunma, farklı olarak tamamen yerli ve millî olarak geliştirdiği bu çözümlerin, dost ve müttefik ülkelerin platformlarında kullanımı için stratejik iş birliklerine dayanan ve paylaşımcı bir politika ile hareket ediyor.” ifadelerini kullandıç

meteksan
KAPAN

Meteksan Savunma, IDEAS 2022’de, ziyaretçilerini, 1’inci Salon, A23 numaralı standında ağırlayacak.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.