Ana sayfa Haberler Deniz Ticareti Türkiye ile İspanya arasında 60 saatte teslimat

Türkiye ile İspanya arasında 60 saatte teslimat

0
İspanya 60
Ekol Lojistik, Türkiye ile İspanya arasındaki yeni intermodal hizmeti kapsamında İzmir Alsancak Limanı ile İspanya Tarragona Limanı’nı birbirine bağlayan Ro-Ro hattı üzerinden sadece 60 saatte teslimat gerçekleştirecek.

Akdeniz’de taşımacılığa hız kazandıracak yeni servis kapsamında, her iki yönden seferler başlangıçta haftada bir kez yapılacak.

Geliştirilen sistemle beraber Cumartesi akşamına kadar Türkiye’nin dört bir yanından toplanan gönderiler Çarşamba günü İspanya’nın, Cuma günü de Portekiz’in her yerine teslim edilebilecek. Salı akşamına kadar Portekiz, Çarşamba akşamına kadar İspanya genelinden toplanan yükler ise Pazartesi günü Türkiye’nin her bölgesine dağıtılabilecek.

Şirket, bu yeni hat üzerinden Türkiye ve Orta Doğu bölgesini İspanya, Portekiz ve Fas ile en verimli şekilde birleştirmeyi hedefliyor.

İlginizi çekebilir:    Türkiye’den Fas’a intermodal taşımacılık başladı

Özellikle İspanya’daki büyük tekstil müşterilerini hedeflediklerini belirten Ekol Türkiye Ülke Müdürü Arzu Akyol Ekiz “Yeni hattımızda teslimatta hız güvencesi vermenin yanı sıra kaliteli servisimizle de müşterilerimize farklı bir deneyim yaşatıyor olacağız,’’ dedi.

Fas, Portekiz ve Baltık ülkeleri arasındaki bağlantıların Türkiye- İspanya arasındaki yeni hat ile artırılmasının Ekol’ün hizmet geliştirme planının bir parçası olduğunu belirten Ekiz “Ekol İspanya Avrupa’ya; Ekol Türkiye ise Orta Doğu’ya yapılan gönderiler için bir merkez konumunda. İzmir Alsancak- İspanya Tarragona Limanı arasında transit süremiz 60 saat. İspanya içine 96 saat, Portekiz ve Fas ‘a 144 saatte teslimat gerçekleştiriyoruz. Ekol’ün Trieste (İtalya) ve Sete’de (Fransa) hâlihazırda yürüttüğü intermodal operasyonları gibi İspanya’dan Avrupa’ya intermodal taşımacılığa fırsat veren bu hizmetimizde de multimodal çözüm sağlıyoruz. Önümüzdeki günlerde daha fazla ülkeye kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmak için ağımızı genişletmeye devam edeceğiz,” şeklinde konuştu.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.