Ana sayfa Gündem TEKNOFEST başladı

TEKNOFEST başladı

0
TEKNOFEST

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde; Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları, medya kuruluşları ve üniversitelerin de aralarında olduğu 72 paydaşın ile birlikte TEKNOFEST bu yıl yine İstanbul’da Atatürk Havalimanında düzenleniyor.

İlki 2018 yılında gerçekleştirilen festival, günlük katılımcı sayısına göre dünyanın en büyük ikinci festivali olurken 2019 yılında 1 milyon 720 bin ziyaretçi ile dünya rekorları kırdı. Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı ve Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları olan TEKNOFEST Teknoloji Yarışmaları bu yıl 35 farklı kategoride düzenleniyor.

Türkiye’nin 81 iline yayılan, 122 farklı ülkede yankı uyandıran festival heyecanı geleceğin teknolojilerini üreten gençlerin başvuruları ile her yıl katlanarak artıyor. Milli Teknoloji Hamlesi hedefleri doğrultusunda fikri olan, projesi olan binlerce gencin yarıştığı festival, 2020 yılının en çok konuşulan etkinliği olarak kayıtlara geçti.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında yeniden İstanbul’da Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması hedeflenerek bu alanlarda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 7 Milyon TL’nin üzerinde malzeme desteği sağlanıyor. TEKNOFEST’te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımlar ise 5 Milyon TL’nin üzerinde ödülün sahibi olacak.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.