Ana sayfa Gündem Sanmar, PQA’ya 2 adet pilot bot teslim etti

Sanmar, PQA’ya 2 adet pilot bot teslim etti

0
Sanmar, PQA’ya 2 adet pilot bot teslim etti

Sanmar Denizcilik, Pakistan’ın en büyük sanayi bölgesinde yıllık 89 milyon ton elleçleme kapasitesi ile genişlemeye devam eden Port Qasim Authority (PQA)’ye iki adet pilot bot teslim etti.

Pilot botlara PB HEER ve PB SASSI isimleri verildi. 20,50 metre uzunluğa, 5,50 metre genişliğe ve 1,60 metre drafta sahip olan pilot botlar yaklaşık 62 ton ağırlığında.

Tasarımları özel olarak Endaze Mühendislik tarafından geliştirilen her iki pilot bot da 400 litre tatlı su 7,100 litre yakıt tankı bulunuyor.

Güvenli operasyonlar için usturmaçalar ile donatılan çift pervane ve çift dizel ana makineye sahip pilot botların gövde formu, geçmişteki başarılı pilot bot tasarımlarına dayanarak, her tip operasyon modunda stabilite, yüksek denizcilik ve manevra kabiliyeti sağlayabilmesi için tasarlandı. 20 knot seyir hızına ulaşan pilot botların kaptan köşkleri geniş görüş açıları sağlamak üzere tasarlanıp, donatıldı.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.