Ana sayfa Haberler Deniz Güvenliği Gemi trafiğine köprü düzenlemesi

Gemi trafiğine köprü düzenlemesi

0
Çanakkale Köprüsü
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Çanakkale Liman Başkanlığı 1915 Çanakkale Köprüsü Tabliye Montajı ve Hazırlıkları kapsamında gemi trafiğinde alınacak önlemler hakkında bir yazı yayımladı.

Yazıda, Seyir Kanalı Planlama Tablosu”nda 5 numara ile gösterilen bölgede yüzer vinç ile tabliye montajı, “4” numara ile gösterilen bölgede ise hidrolik kaldırma portalı montajı operasyonlarının 1 Temmuz tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Buna göre, 1915 Çanakkale köprüsü inşa faaliyetleri ile ilgili olarak, yüzer vinç ile tabliye montajı operasyonu ve hidrolik kaldırma portalı montajı operasyonları tamamlanıncaya kadar, 1 Temmuz Perşembe günü saat 06.00 ile 20.00 arasında, 4 ve 5 numara ile belirtilen bölgelerden gemi geçişi olmayacak şekilde gemi trafiğinin düzenlenmesi talep edildi.

Belirtilen saatler arasında Seyir Kanalı Planlama Tablosu’nda 4 ve 5 numara ile belirtilen bölgelerden gemi geçişi olmayacak şekilde planlama yapılması ve gemi trafiğinin 3 numara ile gösterilen bölgeden yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca 3 numaralı bölgeden yapılacak gemi geçişleri kılavuz kaptanlı olarak yapılacak.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.