Ağır vasıtalar da deniz ulaşımından faydalanacak

MDN İstanbul

DFDS Akdeniz İş Birimi ile Ağır Nakliyeciler Derneği arasındaki anlaşma ile ağır vasıtalar deniz ulaşımından faydalanacak.DFDS Akdeniz İş Birimi ile Ağır Nakliyeciler Derneği arasında gerçekleştirilen anlaşma ile İstanbul Asya ve Avrupa Yakası arasındaki tüm müşterilerin taşımalarını yaptığı Pendik/Kumcular-Ambarlı/Kumport Limanları arasındaki kabotaj seferlerinden bütün dahili nakliyeciler faydalanacak.

DFDS Akdeniz İş Birimi, 20 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Ağır Nakliyeciler Derneği (AND) ile sağladığı anlaşma doğrultusunda İstanbul, Asya ve Avrupa’da bulunan tüm müşterilerine Pendik/Kumcular-Ambarlı/Kumport seferlerini başlattı. Pendik/Anadolu Yakası ve Ambarlı-Kumport/Avrupa Yakası arasındaki bu düzenli seferlerden iç ulaşım araçları yararlanacak.

DFDS Akdeniz İş Birimi Satış ve İş Geliştirme Direktörü Önder Başboğa anlaşma ile ilgili İstanbul’da özellikle Anadolu-Avrupa istikametinde özel araçlarla gabari dışı taşımaları trafiğine girmeden Pendik-Ambarlı arasında düzenli feribot seferlerini kullanarak daha kolay hâle getirmeyi amaçladıklarını belirterek, “Böylece feribot seferlerimizin doluluk oranı artacak, ağır taşımacılık yapan firmalara avantajlı fiyatlar ve operasyon kolaylığı sağlanacaktır. Ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul’da ağır vasıtaların karayolu yerine deniz ulaşım imkânlarını kullanmasını sağlayacağız. Bunun vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Ağır Nakliyeciler Derneği Başkanı Yasin Bayraktar’a ve bu kapsamda iş birliği yaptığımız yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum,” dedi.

Ağır Nakliyeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Bayraktar ise gerçekleştirilen anlaşma hakkında, “Ağır Nakliyeciler Derneği olarak DFDS ile yaptığımız bu anlaşmayla üyelerimizin işini kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. İstanbul’da karayolu güzergahına alternatif olan deniz yolu ulaşım imkânlarının artması ve ulaşım sektörü için yeni güzergâhlar oluşturmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu noktada bu işbirliğinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum,” şeklinde konuştu.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın