Ana sayfa Dünya AB’den Ukrayna’ya 1 milyar Euro destek

AB’den Ukrayna’ya 1 milyar Euro destek

0
ab-ukrayna
AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, sosyal medya hesabından, Ukrayna ekonomisine yardımcı olmak için hazırlanan makro finansal yardıma ilişkin paylaşımda bulundu.

leyen

“Ukrayna’ya 500 milyon Euro ilave makro finansal yardımda bulunduk.” ifadesini kullanan von der Leyen, Ukrayna’ya yarın 500 milyon Euro daha göndereceklerini bildirdi.

Von der Leyen, “Bu 1 milyar Euro, Ukrayna’nın acil finansal ihtiyaçlarını karşılamasına ve ülkenin kuvvetlendirilmesine yardımcı olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, haziran ayında, Ukrayna’ya yeni destek sağlayacaklarını, bu çerçevede ülkeye 2022’de 9 milyar Euro’ya kadar yeni makro finansal yardım vermeye hazırlandıklarını açıklamıştı.1 milyar Euro

Son destekle birlikte AB’nin Ukrayna-Rusya savaşı başladığından beri Ukrayna’ya sağladığı toplam makro finansal destek miktarı 2,2 milyar Euro’yu buldu.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.