Türkiye ve Yunanistan arasında dördüncü toplantı

MDN Editör

Türkiye ve Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcıları Büyükelçi Burak Akçapar ve Konstantinos Fragkogiannis, iki ülke arasında Pozitif Gündem kapsamındaki Ortak Eylem Planı’nın dördüncü tur görüşmeleri için Ankara’da buluştu.

Toplantıda Pozitif Gündem listesinde yer alan girişimcilik, turizm, enerji, ulaştırma ve telekomünikasyon, denizcilik, bilgi ve iletişim teknolojileri, eğitim, sosyal güvenlik, sağlık ve çevre alanlarında işbirliğinin geliştirilmesi gibi 25 başlıkta kaydedilen ilerleme hakkında ayrıntılı bir güncelleme yapıldı. Toplantıda birçok maddenin başarıyla sonuçlandırıldığı kaydedilirken listedeki diğer bazı maddelerde de tatmin edici ilerleme sağlandığı ifade edildi.

İmzalanacak anlaşmalar için adım

Bu görüşmenin bir sonraki üst düzey toplantı sırasında imzalanabilecek ilgili anlaşmaların nihai hale getirilmesi için çerçeve oluşturacağı da öğrenildi. Aktif ve devam eden süreçte elde edilen ilerleme ışığında, iki taraf, Pozitif Gündem bağlamında ilave işbirliği konularının araştırılması hususunda mutabık kaldı.

(AA)

Bunu Paylaşın