Ana sayfa Gündem İzmir, uluslararası denizcilik otoritelerini ağırladı

İzmir, uluslararası denizcilik otoritelerini ağırladı

0
Uluslararası Denizcilik Eğitmenleri Birliği IMLA 2008 Konferansı, Türkiye’de ilk kez Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde İzmir’de gerçekleştirildi

16. Uluslararası Denizcilik Eğitmenleri Birliği (International Maritime Lecturers Association) IMLA 2008 İzmir Konferansı 14-17 Ekim 2008 tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Yüksekokulu tarafından gerçekleştirildi. Konferansın ana amacı denizcilik eğitimiyle ilgili konularda tartışma ve çözüm ortamı yaratarak denizcilik eğitimini desteklemekti. Dünyanın farklı kıtalarında yer alan 24 ülkeden 262 yazarın bildirilerini ilettiği konferansta teknolojideki gelişmeler, emniyet ve çevre, denizcilik sektöründe çok lisanlı ve çok uluslu personelin artması gibi konular ele alındı.
IMLA 2008 İzmir Konferansı’nın davetli konuşmacıları ise Uluslararası Denizcilik Örgütü adına Milhar Fuazudeen, Uluslararası Denizcilik Örgütü Denizcilik Eğitimi Standartları Komitesi Başkanı Amiral Peter Brady, dünya denizciliğinin saygın kuruluşu ISL Bremen’in Başkanı Prof. Dr. Manfred Zachcial ve dünya tanker taşımacılığının tepe örgütü INTERTANKO’nun Yöneticisi Howard Snaith idi.