Büyük ortaklık geri döndü

MDN İstanbul

Soldan sağa: Asım İlker Meşe, Feramuz Aşkın, Erbil Özkaya, Tulga Zengin, Ahmet Çekiç

Bu haber ilk kez MarineDeal News’te yayımlandı. Kaynak gösterilse dahi yazılı izin olmadan yayımlanamaz.

Büyük ortaklık İFETA tekrar bir araya geldi. Daha önce hisselerini devreden ortaklar şirketteki paylarını geri aldılar.

Bilindiği üzere, 8 Eylül 2020 tarihinde www.marinedealnews.com’da yayımlanan özel haberimizde Yalçın Sabancı’ya ait Ya-Sa Holding bünyesinde bulunan Ya-Sa Denizcilik Grubu’nun halihazırda görevine devam eden CEO’su Mehmet Erbil Özkaya, Operasyon Müdürü Ahmet Fahir Çekiç ve Ağustos 2020’de görevinden ayrılan Teknik Müdür Tulga Zengin ile İlkfer Grup ortakları Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Başkanı Feramuz Aşkın ile İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) Başkanı Asım İlker Meşe’nin, 25 Mayıs 2015 tarihinde Malta’da çok kapsamlı bir offshore denizcilik şirketi kurduklarını yazmıştık.

Haberimizin yayımlanmasından kısa bir süre sonraysa Ya-Sa Denizcilik Grubu CEO’su Mehmet Erbil Özkaya ile Operasyon Müdürü Ahmet Fahir Çekiç şirketle yollarını ayırmışlardı.

Yine ilk kez MarineDeal News tarafından 16 Şubat 2021 tarihinde yayımlanan İFETA hisselerinde sürpriz gelişme başlıklı özel haberde ile İFETA Shipping’de şirketin ortaklarından Ya-Sa Denizcilik Grubu’nun eski CEO’su Mehmet Erbil Özkaya, eski Operasyon Müdürü Ahmet Fahir Çekiç ve eski Teknik Müdürü Tulga Zengin’in Şubat 2021 itibarıyla hisselerini devrettikleri yer almıştı.

Ahmet Fahir Çekiç İFETA’daki hisselerinin tamamını Feramuz Aşkın’a, Tulga Zengin hisselerinin tamamını Asım İlker Meşe’ye devrederken, Mehmet Erbil Özkaya ise hisselerini yarı yarıya Feramuz Aşkın ve Asım İlker Meşe’ye devretmişti.

Yapılan devir sonrası İFETA’da Feramuz Aşkın ve Asım İlker Meşe, eşit ortaklar olarak kalmışlardı.

MarineDeal News’ün edindiği yeni bilgilere göre İFETA’nın eski ortakları hisselerini geri aldılar.

MarineDeal News’ün elde ettiği resmi belgelere göre, İFETA Shipping’deki hisselerini devreden Ya-Sa Denizcilik Grubu’nun eski CEO’su Mehmet Erbil Özkaya, eski Operasyon Müdürü Ahmet Fahir Çekiç ve eski Teknik Müdürü Tulga Zengin hisselerini geri alarak tekrar şirketin ortağı oldular.

Evrakta ayrıca eşit olarak İFETA’nın çoğunluk hisselerine sahip olan Feramuz Aşkın ve Asım İlker Meşe’nin, şirketin yöneticileri oldukları belirtiliyor.

Büyük ortaklık

Büyük ortaklık

Bu haber MarineDeal News’ün özel haberidir. Haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın