Ana sayfa Gündem Yelkenli yarışları başlıyor

Yelkenli yarışları başlıyor

0
yelkenli
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenecek yelkenli yarışları için bilgilendirme yaptı.

Buna göre;

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı tarafından 13 Haziran 2021 Pazar günü 10.30-19.15 saatleri arasında Kalamış parkurunda olmak üzere yelkenli teknelerle Sportsboat Trofesi 4’üncü Ayak Kalamış Yelken Kulübü Kupası Yarış’ının düzenleneceği belirtilirken seyir, can mal ve çevre güvenliği bakımından, bölgede dikkatli seyir yapılması ve yapılacak yelken yarışları ile ilgili olarak gemi kaptanlarının uyarılması istendi.

Yine Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı sorumluluğunda düzenlenecek olan “TYF Türkiye Turu Rekoru kapsamındaki yat yarışlarının ise Hopa Limanı’ndan 10-15 Haziran 2021 tarihleri arasında başlayarak, 22-28 Haziran 2021 tarihleri arasında İskenderun Liman’ında sonlandırılacağının tahmin edildiği aktarılırken söz konusu yarışların ilgili güzergâh ve tahmini zaman detaylarına ilişkin olarak;

• 96-120 saat / 3-5 gün Karadeniz Parkuru,
• 24-36 saat / 1-1,5 gün İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi geçişi,
• 12-24 saat / 0,5-1 gün Çanakkale Boğazı seyri,
• -24-72 saat / 1-3 gün Ege Denizi seyri,
• 72-120 saat/ 3-5 gün Akdeniz seyri ile parkurunun 9 ila 13 günlük bir sürede tamamlanmasının öngörüldüğü bilgisi verildi.

Yarışların İstanbul Boğazında yapılacağı tarihlerde gemi trafiğinin buna göre planlanması, yarışlarla ilgili gerekli önlemlerin Türkiye Yelken Federasyonu Başkanlığı tarafından alınması şartı ile seyir, can, mal ve çevre güvenliği çerçevesinde, bölgede seyir yapacak gemi kaptanlarının uyarılarak, yarışlar suresince denizcilerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.