Ana sayfa Haberler Çevre TAB: Bekleme! Harekete Geç!

TAB: Bekleme! Harekete Geç!

0
bekleme!

Türk Armatörler Birliği (TAB) Mükemmeliyet Merkezi tarafından 9 Kasım 2021 Salı saat 14.00-15.00 arasında Bekleme! Harekete Geç! Karbon Ayak Sesleri Yaklaşıyor….Gemileriniz Hazır mı? konulu bir webinar gerçekleştirilecek.

Gemilerden yayılan karbon emisyonlarının azaltılması için IMO tarafından geliştirilen regülasyonlar hızla yaklaşırken 2023 yılına kadar gemilerde önemli düzeyde tedbirler alınması ve teknik olarak bazı değişikler yapılması gerekiyor.

TAB tarafından düzenenlecek olan webinar’da armatörler, genel müdürler, DPA, teknik müdürler ve teknik personele bir yol haritası sunulacak ve konuşmacılar firmalarında ne tip hazırlıklar yapıldığını anlatacak ve teknik gereklilikler detaylandırılacak.

Webinar konuları ve konuşmacıları:

A.Yaşar Canca
Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Başkanı
GEMİMO 2. Başkanı
İnce Denizcilik DPA ve Teknik Müdür
Konu: Açış Konuşması, Paris İklim Anlaşması, Karbon Emisyonu Azaltılmasına İlişkin Poseidon Finans İlkeleri, Karbon Ayak izi ve Karbon Borsası, Nereye Varılmak İsteniyor, Biz Nasıl Bir Hazırlık Yapıyoruz?

Ali İbrahim Kontaytekin
Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi
Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
ARKAS Denizcilik Başkan Yardımcısı
Konu: Geminizi karbon tüketim eğrisine göre nasıl aşağı çekebilirsiniz? Biz gemilerimizin durumunu görmek için neler yaptık? Çıkan sonuca göre hangi tedbirleri (DWT Artırımı, EPL vb.) gözden geçirdik? 2023’e kadar ve hatta 2022’de bu konuyla ilgili neler yapacağız?

Serdar Atukeren
Mükemmeliyet Merkezi İcra Kurulu Üyesi
ClassNK Türkiye Ofisi Yeni İnşa ve İş Geliştirme Bölüm Müdürü
Konu: EEXI ile CII kurallarına Genel Bakış ve Zamana Bağlı Yol Haritası

Bekleme! Harekete Geç! Karbon Ayak Sesleri Yaklaşıyor….Gemileriniz Hazır mı? konulu webinar’a buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.