Ana sayfa Haberler Çevre Sahipsiz gemi kıyıya vurdu

Sahipsiz gemi kıyıya vurdu

0
İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli lodosun etkisiyle akşam saatlerinde Kumcular İskelesine demirli gemilerden AYİŞ-1 isimli Ro Ro gemisinin halatı koptu. Sürüklenen gemi kıyıya otururken, diğer gemiler de lodos nedeniyle batma tehlikesi geçirdi. Tedbir amaçlı Mehmetçik römorkörü olay yerinde bekliyor.

İskelede bulunan bir vatandaş DHA muhabirine, “Geminin içinde kimse yok, sahipsiz. Halatları kopunca karaya geldi. Şu an gördüğünüz gibi diğeri de tehlikede. Biraz daha eserse diğerinin üzerine gelecek. Bunların hepsi milli servet, yazık günah bakmak lazım bunlara. Ben gereken yerlere telefon açtım. Gündüz gözüyle gelinsin müdahale edilsin diye ama bu saate kadar gelen giden yok. Denizciyim ben de. Gemi şimdi batmak üzere. Karaya her vuruşunda yara alıyor. Yaralanınca balans tankları su alacak gemi yan yatacak. Hem çevre kirliliği olacak hem de gemiyi kurtarmak daha da zor olacak. Yan yana duran iki gemi daha önceden gaz taşıyorlardı. Şu an galiba icralık, tam detayı bilmiyorum. Makine dairesi delinirse çevre kirliliği olacak. Bir an önce müdahale etmek lazım,” dedi.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.