Ana sayfa Haberler Deniz Ticareti MSC, bir rotasını daha Türkiye’ye çevirdi

MSC, bir rotasını daha Türkiye’ye çevirdi

0
Geçtiğimiz haftalarda açıkladığı yeni Canada Express 2 servisinin ardından bir servisini daha Türkiye’ye kaydırdığını açıklayan Mediterranean Shipping Company (MSC), Yunanistan’ın Pire Limanı üzerinden aktarılan Antalya ithalat ve ihracat yükleri artık Medlog Gemicilik’e ait Türk bayraklı gemilerle Tekirdağ’daki Asyaport Limanı’ndan aktarılacak.
Mart ayı başında yeni servisini duyuran MSC, Antalya yükleri için de çalışma başlattı. Yunanistan’ın Pire Limanı’nda aktarılarak ithal ve ihraç edilen Antalya yükleri artık Türkiye’den aktarılacak. Medlog Gemicilik’in filosunda bulunan 5 adet Türk bayraklı gemiyle taşınacak olan yükler, Tekirdağ Asyaport Limanı’ndan aktarılarak tüm dünyaya bağlanacak. Yeni düzenleme ile Türkiye’nin ilk transit konteyner limanı (Hubport) konumundaki Asyaport’un elleçleme sayısı da artış göstererek ülkemiz döviz girdisine katkı sağlayacak.
Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde, sahibi olduğu transit rejiminde denizyolu ile basitleştirilmiş usulde taşıma yapma yetkisiyle ilk yüklemesini Medlog Gemicilik ile Asyaport Limanı’nda gerçekleştiren MSC, yine Asyaport üzerinden; Türkiye’nin diğer limanlarına gelecek ya da gidecek yüklerin transit işlemlerini, AB ülkelerinde uygulandığı gibi, basitleştirme izni ile yapacak. Böylelikle Antalya ve bölgesinin yükleri daha düzenli ve kolay süreçlerle kabotaj sınırlarımız içerisinde aktarılacak.