Ana sayfa Haberler Çevre Kürek sporu başkentten tüm Türkiye’ye yayılacak

Kürek sporu başkentten tüm Türkiye’ye yayılacak

0
deniz küreği
Ankara, Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası’nın eş zamanlı gerçekleştirileceği organizasyonla, yıllar sonra kürek yarışına ev sahipliği yapacak.
Mogan Gölü’nde düzenlenecek organizasyonda kupa yarışları 25-26 Haziran’da gerçekleştirilecek.kürek sporuTürkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, Kürek sporunun Türkiye’de yaygınlaştırılması için büyük çaba sarf ettiklerini vurguladı ve bu çalışmaların ilk ayağının Ankara’da start aldığını söyledi.

Başkentin ev sahipliği yapacağı yarışlar için büyük heyecan duyduklarını belirten Erhan Ertürk, “Kürek sporunu Türkiye’nin her bir noktasına yaymak ve ülkemizin her bir yanında sporcu geliştirerek Kürek Millî Takımımıza kazandırmak temel hedefimiz oldu. Muazzam gölleri bulunan ve üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin her noktasında kürek yarışları yapma ve sporumuzun her alanda tanınırlığını ve gelişimini artırma sözümüzü başkentte yerine getiriyoruz. Kürek sporu başkentimizden başlayıp tüm yurdu saracak” dedi.

‘Ankara küreğin başkenti olacak’
Gençler Türkiye Kupası ve Deniz Küreği Türkiye Kupası yarışlarının önemine işaret eden Ertürk, organizasyonun 20 yıla yakın bir süre sonra Ankara’da yapılacak ilk kürek yarışı olduğunu belirtti. kürek sporu

Başkan Ertürk, yarış organizasyonunun düzenlenmesine destek veren Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek Ankara’yı küreğin başkenti haline getirmek istediklerini dile getirdi.kürek sporu

‘Her bölgede kürek yarışları düzenlemeye devam edeceğiz’
Erhan Ertürk, kürek sporunu ülke çapında yayma projesinin ilk ayağı olan Ankara yarışlarından sonra da çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Federasyon yönetimi olarak “Kürek her yerde” diyerek yola çıktıklarının altını çizen Ertürk, “Ankara’daki Gençler Türkiye Kupası’nın ardından Adıyaman Valiliği ile yaptığımız iş birliğiyle Gençler Türkiye Şampiyonası’nı ağustos ayında Adıyaman’da düzenleyeceğiz. Doğu Anadolu’daki ilk yarışımız olacak, bu yarışla bir ilke imza atacağız. Bu gibi organizasyonları sürekli hâle getirecek ve verdiğimiz sözü tutarak ülkemizin her bölgesinde kürek yarışları düzenlemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

AA