Ana sayfa Gündem Kumport Pusula uygulaması liman işlemlerine pratiklik kazandıracak

Kumport Pusula uygulaması liman işlemlerine pratiklik kazandıracak

0

Sürdürülebilirlik raporu, sıfır atık tesisi gibi sektörde ilk olma niteliği taşıyan işlere imza atan Kumport, yazılım ekibinin geliştirdiği Kumport Pusula uygulamasıyla günlük liman işlerinin daha pratik bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Limancılık sektörünün dijitalleşmesi yolunda önemli bir adım olan uygulamayı telefonlarına indiren tır şoförleri, liman girişinde araç ön kayıtlarını kolayca gerçekleştirerek uzun kuyrukları ortadan kaldırıyor. Yandex altyapısı kullanılarak liman haritasının çıkarıldığı Kumport Pusula’daki QR kodunu kapı girişine okutan şoförler, uygulama üzerinden yükleme ya da boşaltma yapacağı konteyner sahasına yönlendiriliyor. Böylece liman sahalarında yaşanan zaman kaybının da önüne geçilerek operasyonlar daha verimli bir hale getiriliyor.

İş süreçlerini optimize ediyor
Kumport’un kapı yoğunluğu bilgisini de kullanıcılarıyla paylaşan uygulama, nakliyecilerin yükleme ve boşaltma işlemleri için liman önceliklendirmesini en doğru şekilde yaparak şoförlerini yönlendirmesine olanak sağlıyor. Kullanıcılarıyla buluşturduğu hizmetlerin bütünüyle iş süreçlerinin optimize edilmesine yardımcı olan Kumport Pusula, gümrük müşavirlerine ise konteynerlerin limandaki ihracat ya da ithalat işlemleri tamamlanınca bildirim gönderiyor. Ayrıca konteynerlerin hareket geçmişine de uygulama üzerinden ulaşılabiliyor.

Kumport Limanı, İstanbul’un Avrupa yakasında İstanbul Boğazı girişinin 22 mil batısında LAT 40º 58′ N LONG 028º 41′ E koordinatlarında, E5 ve TEM yollarına doğrudan ulaşabilen konumuyla ideal bir noktada yer almakta. Kumport, Türkiye ekonomisinde önemli rol oynayan Marmara Bölgesi’ne yakınlığıyla Türkiye’nin önde gelen limanları arasındadır.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.