Ana sayfa Haberler İstanbul’un güzellikleri PTT pullarında

İstanbul’un güzellikleri PTT pullarında

0
Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan İstanbul’a ait görsellere yer verilerek hazırlanan 2 (iki) değerli “İstanbul Konulu Sürekli Posta Pulları” ve ilkgün zarfı 24 Kasım 2020 tarihinde tedavüle çıktı.

Birbirinden güzel görsellerle süslenen, 50 kuruş ve 6,5 TL bedelli “İstanbul Konulu Sürekli Posta Pulları” (36 x 52 mm boyutunda) ve söz konusu pula ait 9,00 TL bedelli ilkgün zarfı, filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde satışa sunuldu.

Söz konusu filatelik ürünün satışı ile aynı tarihte “Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığı Filateli ve Abone İşleri Şube Müdürlüğü Ulus/ANKARA” adresinde “İstanbul Konulu Sürekli Posta Pulları 24.11.2020 İSTANBUL” ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri, 24 Kasım 2020 tarihi itibarı ile 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.