Doğuş, Port Göcek Marina’nın yönetimini devraldı

MDN İstanbul


Doğuş Grubu; marinacılık alanında yaptığı yatırımları, bu alanda bölgesel güç olma hedefi doğrultusunda hızla arttırmaya devam ediyor. Grup, geçen yıl anlaşması imzalanan Port Göcek Marina’nın yönetimini devraldı.
Bugüne  kadar Turgut Reis ve Didim’de kurduğu D-Marin ile toplam 110 milyon dolar’ın üzerinde yatırım yapan, proje aşamasındaki D-Marin Dalaman için 100 milyon dolar’ın üzerinde yatırım planlayan ve bu alanda elde ettiği deneyimi Hırvatistan Mandalina Marina’yla yurt dışına taşıyan Doğuş Grubu; 40 milyon dolar’lık bir bedelle devraldığı Port Göcek Marina’nın mevcut tesislerinin geliştirilmesi, yenilenmesi ve işletmesini gerçekleştirecek. Port Göcek Marina ile birlikte, D-Marin Marinalar Grubu’nun Türkiye ve Hırvatistan’daki  toplam tekne kapasitesi denizde bin 860, karada 950 olmak üzere toplam 2 bin 810’a ulaşacak.
380’i deniz, 150’si kara olmak üzere 530 yatlık kapasiteyle hizmet verecek olan, ormanla denizin buluştuğu noktada yer alan ve çevreci bir marina olan D-Marin Göcek bünyesinde; Mavi Bayrak’lı plaj, yat charter ofisleri, restaurant ve cafe-bar bulunuyor. Turgut Reis ve Didim’de olduğu gibi, D-Marin standart  ve kriterleri Göcek’te de uygulanarak yatçıların konforuna sunulacak. Yüzer iskele ve dalgakıranla emniyetli bağlama imkânı sağlanırken; çekek yerinde yapılacak teknik çalışmalar ile bakım-onarımda tekne sahiplerine etkin bir hizmet verilecek. Yiyecek-içecek üniteleri ile alışveriş mekânlarını yenileme çalışmaları da gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı tekne sahiplerini ağırlayan marina, hizmet kalitesini arttırmak için yeni palamar botları, golf arabaları ve çelik payanda yatırımlarıyla desteklenecek.

ETİKETLER:
Bunu Paylaşın