YYachts Türkiye pazarına giriyor

MDN İstanbul

Alman yelken yarışçısı Michael Schmidt’in kurucusu olduğu YYachts, Tetra Pazarlama ve Dış Ticaret distribütörlüğünde Türkiye pazarına girdi.

YYachts’ın karbon fiberden yapılan lüks yelkenli modelleri, hafifliğiyle hız ve performans sunarken, geniş iç hacmi ile motoryat konforu yaşatıyor. İtalyan tasarımcılar tarafından tasarlanan yelkenlilerin, iç dizaynı ise tamamen kişiye özel olarak uyarlanabiliyor.

YYachts

Yelkenciliğin keyfini çıkarmanın hem pratik hem de konforlu tasarımlardan geçtiğine inanan Schmidt, “Konfordan ödün vermeyen, tüm temel denizcilik ihtiyaçlarına cevap veren pratik tasarımlara sahip keyifli tekneler” mottosuyla yola çıkıyor. YYachts yelkenlileri, yelkenin verdiği özgürlük hissini konforla buluşturarak, yalnızca lüks bir yatın sağlayabileceği en üst düzeyde rahatlığı sunuyor.

Gövde, güverte, iç alanlar ve donanımı karbon fiberden yapılan bu özel tasarım yelkenliler, performanslarını ve geniş hacimlerini hafifliğine borçlu. Y7 (21 metre), Y8 (24metre) ve Y9 (27 metre) olarak üç boyutta üretilen YYachts modelleri, 80 beygirlik iki adet Nanni motoruyla manevra ve yanaşma kolaylığı sağlıyor. 2,2 metreye kadar inebilen teleskopik salmasıyla da, sığ bölgelere, kıyıya ve marinalara güvenle yaklaşabiliyor. Otomatik kontrol sistemleri ile kullanım pratikliği de yaratan yelkenliler, geniş bir mürettebata ihtiyaç duymadan sadece iki kişiyle bile güvenle denize açılabiliyor.

YYachts

Kullanışlı dış alanları ve sıcak iç tasarımıyla aile konforunda bir yelken deneyimi sağlayan YYachts modellerinin her alanı kişiye özel olarak değiştirilebiliyor. Sipariş aşamasında, mutfaktan yatak odasına kadar tüm yerleşim yerleri müşterilerin kişisel düzeninize göre belirlenebiliyor.

Karbon fiber ve sürdürülebilir malzemeden üretilen YYachts yelkenlileri, solar panelleriyle enerji ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Hafif rüzgârlarda bile, rüzgâr hızı kadar hız yaparak, çok iyi hızda seyreden yelkenliler bu sayede yakıt tüketimini de önemli ölçüde azaltıyor.

YYachts

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın