Yılın römorkörü, HaiSea Marine’e teslim edildi

MDN İstanbul

Sanmar Denizcilik, LNG Canada’nın Kitimat, British Columbia’daki yeni ihracat tesisinde çalışacak, son teknoloji, 3 adet full elektrikli römorkörlerden ilki olan HAISEA WAMIS’i Hai- Sea Marine’e teslim etti.

22-23 Mayıs tarihlerinde Rotterdam’da düzenlenen TugTechnology’ 23 etkinliğindeki ITS Awards 2023 Ödül Töreni’nde “Yılın Römorkörü” seçilen HAISEA WAMIS, Robert Allan Ltd./ ElectRA 2800SX serisinin ilk örneği, Türkiye’den ihraç edilen ilk elektrikli römorkör ve Kanada’nın da ilk elektrikli römorkörü özellikleriyle dikkat çekiyor.

HAISEA WAMIS’in ardından, kısa bir süre sonra Hai- Sea Marine için inşa edilen 5 adet römorkör anlaşmasının bir parçası olan 2 adet elektrikli römorkörler HAISEA WEE’GIT ve HAISEA BRAVE ile Kanada’nın ilk LNG römorkörleri olacak 2 adet HAISEA WARRIOR ve HAISEA KERMODE’nin de teslimatı gerçekleşecek.

Sanmar, bu yıl 2 adet ElectRA 2300SX serisi römorkör SAAM Towage’a, 1 adet ElectRA 2200SX serisi römorkör Bukser og Berging’e ve 1 adet de ElectRA 2300SX serisi römorkör Türkiye’de Sanmar’ın kendi filosuna olmak üzere toplam 7 adet ElectRA serisi römorkör inşa edecek.

“Sürdürülebilir, çevre dostu römorkör inşasında büyük bir adım”

Sanmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gürün, “HAISEA WAMIS’in teslimatı, sürdürülebilir, çevre dostu römorkör inşasında büyük bir adımdır. Yenilikçi fikirleri, yüksek teknolojiyle birlikte hayata geçirmek için ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışarak denizcilik sektörüne liderlik etmekten gurur duyuyoruz. Bu projenin önemi sadece bizim için değil, bir bütün olarak çalıştığımız sektör için oldukça önemli” dedi.

Bunu Paylaşın