Ana sayfa Haberler Kültür Sanat Türkiye’nin ilk House of Cruising’i açıldı

Türkiye’nin ilk House of Cruising’i açıldı

0
Global pazarda 40’ıncı yılını kutlayan, 73 ülkede 554’ün üzerinde satış ofisi olan HIS Travel’ın Japonya’da 20 yıldan bu yana faaliyette olan Cruise Planet markası, geçtiğimiz yıl yepyeni logosu ile Türkiye’de de hizmete geçmişti. “Türkiye’nin Cruise arama motoru” mottosu ile yola çıkan Cruise Planet’in çatısı altında; bugün 13 adet 5 yıldızlı gemi şirketi, 8 adet 6 yıldızlı keşif gemisi ve tüm dünya nehirlerinde hizmet veren bir çok nehir gemisi bulunmaktadır. Dünya denizlerindeki gemi seyahatlerine dair hangi ürünler satılıyor ise, Türkiye’de bu ürünlerin satışını yapma hedefindeki Cruise Planet,  okyanusların buluşma noktası sloganı ile misafirlerine en detaylı ve en doğru bilgiyi aktaran, kolay ulaşılabilen bir Cruise Showroom’u olmayı hedefliyor.
Ofislerine adım atılır atılmaz, misafirlerin kendilerini adeta bir Cruise gemisinde hissedebilecekleri ve aynı zamanda da sıcacık bir ev ortamı samimiyetinde olan Türkiye’nin ilk “House of Cruising” konseptli ofisi Nişantaşı’nda açıldı.
Dünyanın bazı ülkelerinde örnekleri bulunan ancak Türkiye’de bir ilk olarak faaliyete geçen House of Cruising konsepti ile ilgili olarak Cruise Planet Cruise Müdürü Onur Ovacık, “Her yolculuk bir hikâyedir ve her hikâye bir hayalle başlar. Bizim de bir hayalimiz vardı; denize bakmayı değil, denizde olmayı isteyen herkes için bir ev tasarlamak! Cruise yolcularının beklediği ilgiyi, aradıkları hikâyeyi konuşarak anlayabileceğimiz, o hikâyeye uygun deneyimleri onlarla birlikte bulup, kendi hikâyelerini yazacakları bir ev inşa etmek. Üstelik sadece cruise için değil, keşfetmek isteyen, yeni deneyimlere açık herkesin uğrak noktası olacak, deneyim günlerinde buluşacağımız, tatil Workshop’larında eğlenerek öğreneceğimiz, daha önce bizi tercih etmiş misafirlerimizle anılarımızı paylaşacağımız bir ev. Şimdi hayalini kurduğumuz o evi gerçeğe dönüştürüyoruz. Cruise Planet olarak misafirlerimizle ve keşfetmek isteyen herkesle kendimizi bir aile gibi görüyoruz. Gemi seyahatine ilgi duyan tüm seyahat sevenleri bu aile ortamını yakından görmeleri için yeni ofisimize bekliyoruz,” dedi.