Ana sayfa Haberler Deniz Ticareti Türk bayrağı 16’ncı sıraya yükseldi

Türk bayrağı 16’ncı sıraya yükseldi

0
Türk Bayrağı Tonaj vergisi

Liman Devleti Kontrol (PSC) rejimleri arasında dünyanın en önemlisi olarak değerlendirilen Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakatı (Paris MoU) tarafından yayımlanan ve 2018-2020 yıllarını kapsayan liman devleti kontrol sonuçlarına ilişkin olarak hazırlanan “Yetkilendirilmiş Kuruluşlar Performans Tablosu” duyuruldu. Tüm dünya klas kuruluşlarının yer aldığı listede Türk Loydu, son 16 yıldır aralıksız yer aldığı “Yüksek Performans” kategorisindeki konumunu bu yıl da korudu.

Liman devletleri tarafından yapılan kontrollerde “Yüksek Performanslı Klas Kuruluşları” arasında altı yıldır  filosunda hiç tutulma yaşanmayan yegâne klas kuruluşu olarak yer alan Türk Loydu; bu performansı ile Türk bayrağının Paris MoU Beyaz Bayrak listesindeki yerinin 16’ıncı sıraya yükselmesine de katkı sağlamış oldu. Bu sayede Türk Loydu klasında bulunan gemiler, güvenli görüldüklerinden Paris MoU üyesi ülkelerin limanlarında daha az denetleniyorlar.

Türk Loydu’nun Paris MoU başarısı hakkında bir değerlendirme yapan Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu, “Paris MoU’nun Yüksek Performans tablosunda son 16 yıldır her yıl yer alan Türk Loydu, geliştirmiş olduğu tamamen dijital Filo İzleme ve Risk Değerlendirme uygulamaları ile her sene olduğu gibi bu sene de yüksek kalite standartları ve üstün hizmet performansını korumayı başardı. Bu performansı ile IACS  üyesi birçok klas kuruluşunu geride bırakan Türk Loydu, Paris MoU’da yüksek Performanslı Klas Kuruluşu konumunu bir kez daha tescillemiş oldu,’’ dedi.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.