SYS Grup’tan yeni Venom

MDN Editör

SYS Grubu Genel Müdürü Cahit Utku Aral,  orta kalibre top sistemlerine yönelik geliştirdikleri VENOM LR’nin 2024 Ağustos’ta ilk teslimatlarını gerçekleştireceklerini duyurdu

Aral açıklamasında “Öne çıkan ürünlerimizden VENOM ve VENOM LR, 30x113mm nitelikli mühimmat kullanıyor ve modern savaş alanındaki ihtiyaçlara cevap veriyor. Özellikle VENOM LR, düşük geri tepme, hafif ağırlık ve kompakt yapısıyla dünya üzerindeki en geniş platforma uyum sağlayabilen orta kalibre top olma özelliği taşıyor. Bununla beraber sahip olduğu ayarlanabilir atış hızı tekli atımdan dakika 1.200 atıma kadar da farklı hızlarda atış yapabiliyor. VENOM LR, Ağustos ayından itibaren ilk müşterileriyle buluşmaya hazırlanıyor.” ifadelerine yer verdi.

30x113mm mühimmat kullanan VENOM LR, diğer 30mm mühimmatlarını kullanan toplara kıyasla daha az geri tepme özelliği ile öne çıkmaktadır. VENOM LR, hem hafif ve kompakt taret sistemlerine hem de uzaktan komutalı ya da mürettebat tarafından kullanılan silah istasyonlarına kolaylıkla entegre edilebilir.

Yeni mühimmat sistemleri ve teknolojileri ile uyumlu 30mm mermileri sayesinde, özellikle hava ve deniz üstü dronlar, hafif zırhlı/zırhsız hedefler ve siper arkasındaki düşman birliklerine karşı ihtiyaç duyulan ateş gücünü sağlamaktadır. Bu özelliğiyle VENOM LR, 12.7mm ve daha yüksek kalibreli otomatik toplar arasında bir yetenek boşluğunu doldurarak, taktik kara araçlarının donanımında önemli bir yer tutmaktadır. Yüksek patlayıcılı mühimmat atabilmesi sebebi ile deniz platformlarında ise, özellikle kamikaze botlar ve İHA’lara karşı etkili bir savunma sunarak kademeli savunma sistemlerinde yeni bir katman oluşturuyor.

Ürünün tanıtım videosuna buradan ulaşabilirsiniz:

ETİKETLER: , , , ,
Bunu Paylaşın