Ana sayfa Gündem Sezon Kuşadası’nda başladı

Sezon Kuşadası’nda başladı

0

Pandemi sonrası kruvaziyerlerin tekrar seferlerine başlaması ile birlikte Türkiye’nin ilk yolculu kruvaziyer gemisi, Ege Port Kuşadası’na yanaştı. Selectum Blu Cruises tarafından işletilen Blue Sapphire’in 300 yolcusu ile birlikte Ege Port Kuşadası’na gelişiyle Türkiye’de kruvaziyer sezonu da tekrar başlamış oldu.

Haftada 1 sefer olmak üzere Ege Port Kuşadası’na toplam 13 seferin düzenleneceğini anlatan Ege Port Kuşadası Genel Müdürü ve Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölge Direktörü Aziz Güngör, “Bu kadar uzun bir aradan sonra Kuşadası’nda yolculu bir kruvaziyer gemisi görmekten çok mutluyuz. Türkiye’nin seyahat sektörü için zorlu bir iki yıl oldu ve bugün bekleyiş sona erdi. Sonunda kruvaziyer misafirlerimizi keyifli festivaller ile karşılıyoruz.

Bu sadece bizim için değil, tüm Kuşadası için büyük bir başlangıç. Türkiye’de kruvaziyer endüstrisi birçok ekonomik fayda sağlıyor. Sadece seyahat endüstrisinin önemli bir parçası değil, aynı zamanda hem küçük hem de büyük yerel tüccarlar için ana destektir. Ege Port Kuşadası olarak daha fazla kruvaziyer gemisi ve yolcu ağırlamayı, Türkiye ve Kuşadası şehrini temsil etmeyi sürdürmeyi hedefliyoruz,” dedi.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.