Ana sayfa Haberler Deniz Savunma Savunma sanayi Güney Asya’ya sefer düzenliyor

Savunma sanayi Güney Asya’ya sefer düzenliyor

0
Türk savunma sanayisinin dünya pazarlarında daha etkin yer alması ve yeni fırsatlara ulaşması için düzenlenen Defence Port Turkey Fuarı, bu yıl 6’ncı kez kapılarını “Defence Port Turkey-Güney Asya” olarak açacak.

Pakistan, Bangladeş ve Afganistan’dan askeri heyetlerinin katılacağı fuarda, heyetler ve firmalar video konferans yöntemiyle bir araya gelecekler. Capital Exhibition, katılımı beklenen askeri heyet sayısının 80’in üzerinde olduğunu bildirdi.

Capital Exhibition Başkanı Hakan Kurt, Türk savunma sanayisinin son dönemde gösterdiği gelişimin ihracat performansına da yansıdığına işaret ederek, “Sadece ASELSAN, Pakistan’da 26 yılda 1 milyar doların üzerinde satış gerçekleştirmiş. Pakistan’a yönelik Atak helikopteri, 4 adet MİLGEM projeleri mevcut.

Bangladeş’te ROKETSAN ile Otokar’ın tamamlanan ve devam eden projeleri var. Pakistan, Bangladeş ve Afganistan, Türkiye için çok sıcak savunma sanayisi pazarları. Çeşitli işbirliği fırsatları var. Hedefimiz bu 3 ülkeye önümüzdeki 10 yılda 5 milyar dolarlık savunma sanayisi ihracatı gerçekleştirilmesini sağlamak. Bu hedef çok rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Özellikle deniz projeleri Pakistan ve Bangladeş’te öne çıkıyor,” dedi.

Güney Asya’nın önemli devlet ve askeri yetkililerini bir araya getirecek oturumlarda, ülkelerin askeri temsilcileri konu başlıkları ile ilgili olarak genel tedarik ve lojistik planlarını da açıklayacaklar.

“Güney Asya’da Yeni Jenerasyon Kara Kuvvetleri” isimli webinarlar, 26 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 10.00’da gerçekleştirilecek.

“Güney Asya’da Deniz Gücü ve Gelecek Planları” webinarda ise 27 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 10.00’da yapılacak.

“Güney Asya’da Hava Savunma Stratejileri”nin konuşulacağı webinar 28 Ekim 2020 günü Türkiye saati ile 10.00’da konuşulacak.

Fuarda 500’ün üzerinde iş görüşmesi planlanıyor.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.