Sanmar Altınova’da ilk 3 römorkör suya indirildi

MDN İstanbul

İnşa ettiği modern ve teknolojik römorkörlerle dünyanın sayılı römorkör üreticilerinden ve operatörlerinden olan Sanmar Denizcilik, şubat ayında kısmi üretime başladığı Altınova’daki yeni tersanesinde hem tersane hem römorkör inşa faaliyetlerine yoğun olarak devam ediyor.

Sanmar, Altınova Tersanesi’nde inşasına başladığı ilk 3 römorkörü, 5 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak, 20 Haziran 2015 Cumartesi günü başarıyla suya indirdi.

Robert Allan Ltd. dizaynına sahip RAmparts 2400 SX sınıfı “Boğaçay 12”, “Boğaçay 13” ve “Boğaçay 14” römorkörleri, Sanmar’ın Altınova’da devam eden tersane yatırımının kısa sürede ortaya çıkardığı ileri performans olarak dikkat çekiyor. Römorkör inşasında geleceğin mimarı Sanmar; sağlık, güvenlik ve çevre konularındaki ulusal ve uluslararası standartları gözeterek inşa ettiği Tuzla Tersanesi’ndeki gibi; bu yeni tersanesinde de yatırımına devam ettiği tüm yapıları son teknoloji ile donatıyor.

Sanmar, tersanenin modern alt-üst yapı inşasını tamamlamanın yanı sıra römorkör insasına da hızla devam ediyor. Bu performansıyla, Türkiye’deki ‘en yeşil’ tersane olma hedefine hızla yaklaşırken, 2015 yılı sonuna kadar da 10 römorkör inşa etmeyi planlıyor.

Sanmar Altınova Tersanesi
Sanmar’ın Tuzla’da yerleşik işletmesine araba ve feribotla 50 dakika mesafede bulunan Sanmar Altınova Tersanesi’nin diğer etapları da tamamlandığında toplam 50.000 m2 alana sahip olacak bu modern tersanede, 26.000m2 de kapalı alan bulunacak. İnşası devam eden İzmit Körfez Geçişi’nin devreye girmesiyle birlikte Sanmar’ın iki tersanesi arasındaki mesafe 20 dakikaya düşecek.

Sanmar, Altınova Tersanesi’nin tam kapasiteyle hizmete girmesiyle birlikte özel maksatlı gemi sınıfındaki üretim yelpazesini de genişletmeyi hedef liyor.

Bu yıl Sanmar Denizcilik, 10 adedi Sanmar Altınova’da olmak üzere, her iki tersanesinde toplam 25 römorkör inşa etmeyi planlıyor.

 

ETİKETLER:
Bunu Paylaşın