Roll-On Roll-Off Carrier Group, artık tüm filosunda Starlink kullanıyor

MDN İstanbul

Amerika merkezli Roll-On Roll-Off Carrier Group (ARC) şirketi, öncelikli olarak mürettebatının refahı için kullanılmak üzere ABD bayraklı bütün filosuna, Starlink uydu internet hizmeti sistemlerinin entegre edildiği bilgisini verdi

ARC Group Başkanı ve CEO’su Eric Ebeling, “Denizcilerimiz sahip olduğumuz en önemli varlıktır. Askerî ortaklarımızın kritik araç ve malzemeleri dünyanın stratejik açıdan önemli bölgelerine taşımalarına yardımcı olmak için denizde uzun haftalar geçiriyor ve muazzam kişisel fedakârlıklarda bulunuyorlar. Bu yeni teknoloji, ARC mürettebatının ABD hükûmeti için teslimat yaparken karadaki aileleri ve arkadaşlarıyla iletişimlerini sürdürmelerine olanak tanıyor” ifadelerini kullandı.

2023 yılının başlarından itibaren Starlink’i gemilerine birer birer ekleyen ARC, 2024 Şubat ayında en yeni gemisi M/V ARC Honor’a kurulum yaparak projeyi tamamladı.

Starlink’in filoya eklenmesinin denizcileri desteklemenin yanı sıra, şirketin gemilerdeki güvenlik yönetimini ve operasyonel iletişimini de iyileştirmesi bekleniyor.

Uluslararası Denizciler Sendikası (SIU) İletişim Direktörü Jordan Biscardo, “Wi-Fi birçok denizci için bir lüks olmaktan ziyade bir gereklilik haline geldi. Denizcilerin yaşam kalitesinin iyileştirilmesi bir önceliktir ve ARC’nin üzerinde çalıştığı gemilere Starlink’i eklemek gibi iyileştirmeler yaptığını görmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

İlginizi çekebilir:

Maersk, Elon Musk’ın sahibi olduğu Starlink’e geçti

ETİKETLER: , ,
Bunu Paylaşın