Ana sayfa Haberler Deniz Güvenliği Radar teknoloji trendleri MRBS’de tartışılacak

Radar teknoloji trendleri MRBS’de tartışılacak

0

Sanayi, kamu ve sektörel organizasyon temsilcileri ile akademisyenler, uzmanlar ve karar vericileri tek çatı altında buluşturacak olan 2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS)’nde sektörün gündemindeki öncelikli konular tartışılacak. Fuar ve çalıştay oturumlarının oluşan Zirve, MÜSİAD Ankara tarafından 2-3 Ekim 2019 tarihlerinde Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleştirilecek.

Radar teknoloji trendleri gündeme gelecek
Zirve’de; kuantum teknolojileri radar sistemleri, bilişsel radar ve radar sistemlerinde yapay zekâ uygulamaları, pasif radar sistemleri ve multistatik radar sistemleri gibi birçok çözüm hakkında en yeni teknolojiler ve önemli bilgiler paylaşılacak. Denizden gelecek olası tehditlere karşı etkili sahil gözetleme radar sistemleri de detaylarıyla aktarılacak.

Sınır güvenliğinde siber güvenlik
Siber güvenlik konusunun askeri radar ve sınır güvenliğinde tuttuğu yer de Zirve’nin öncelikli başlıklarından birini oluşturacak. Askeri radar sistemlerinde, siber güvenlik seviyeleri, olası siber saldırılara karşı alınacak önlemler ve yurtdışında konuşlu radar ağları ile veri paylaşımlarında uygulanan siber güvenlik çözümleri masaya yatırılacak.

Yerli savunma teknolojileri tartışılacak
Zirve oturumlarının önemli bir diğer başlığı ise; olası ihraç kısıtı durumlarında sektörel hareket planının ne olması gerektiği olacak. Bu kapsamda tedarik zincirine eklenmesi gereken yeni ülkeler ile yerli ve milli savunma sanayinin gelişmesi için atılması gereken adımlar gündeme getirilecek.

Ülkemizin öncelikli gündemlerinden olan hava sahası güvenliği ve ortak hava sahası kullanımıyla ilgili önemli bir oturum da Zirve’de gerçekleşecek. Uzmanlar, hava platformları için yapıya entegre radar sistemleri hakkında da bilgi verecek.