Ana sayfa Haberler Deniz Ticareti Petrol Ofisi Madeni Yağlar sektörlere online eğitimler veriyor

Petrol Ofisi Madeni Yağlar sektörlere online eğitimler veriyor

0

Petrol Ofisi Madeni Yağlar tarafından kurumsal müşterilerine yönelik geliştirilen ‘Online Sınıf Teknik Eğitimler’” ile endüstriyel tesisler, ekipman üreticileri, otomotiv yetkili servisleri, nakliye ve inşaat firmaları başta olmak üzere birçok sektöre özel online eğitimler veriliyor.

Petrol Ofisi Teknik Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından Webex platformu üzerinden gerçekleştirilen eğitimlerde; otomotiv yağlarındaki yeni trendlerden endüstriyel yağlara, madeni yağların üretilip sınıflandırılmasından gres seçimindeki kritik noktalara, denizcilik yağlarından motosiklet motor yağlarına kadar birçok konu işleniyor. Müşterilerin zamanlaması, ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda gerçekleştirilen online eğitimlerin sonunda ise katılımcılara sertifika veriliyor.

Eğitimler müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına göre düzenleniyor

Petrol Ofisi Teknik Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen eğitimler için talepler teknikdestek@petrolofisi.com.tr üzerinden alınıyor. Online program, farklı sektör temsilcilerine yönelik genel eğitimlerin yanı sıra kuruma ya da müşteriye yönelik özel olarak hazırlanan butik eğitimleri de kapsıyor. Müşterilerin zaman, ihtiyaç ve isteklerine göre içeriği hazırlanan online eğitimler, hafta içi tüm gün ve oluşturulan özel sınıflarda veriliyor. İnteraktif olarak gerçekleştirilen eğitimler sırasında katılımcılar, soru ve görüşlerini de dile getirebiliyorlar. Gerçekleştirilen online eğitimlerin sonunda ise katılımcılara sertifika veriliyor.

Sektörlere özel farklı konu başlıkları işleniyor

Eğitimlerde; otomotiv başta olmak üzere madeni yağların önemli yer tuttuğu demir çelik, çimento, madencilik, tekstil, makine imalatı gibi çalışan hareket eden ekipmana sahip birçok farklı sektöre hitap ediliyor. İçeriği müşterinin taleplerine göre geliştirilen eğitimlerin ana konu başlıkları ise şöyle; ‘Madeni Yağların Üretilmesi ve Sınıflandırılması’, ‘Motor Yağları ve Spesifikasyonları’, ‘Otomotiv Dişli Yağları ve Kullanımları’, ‘Endüstriyel Yağlar ve Sektörlere Göre Uygulamaları’, ‘Motosiklet Motor Yağları ve Otomotiv Özel Ürünlerinin Özellikleri’, ‘Gres Çeşitleri ve Gres Seçiminde Kritik Noktalar’, ‘Otomotiv Yağlarında Yeni Trendler’, ‘Denizcilik Yağları’ ve ‘Sektörel Güncellemeler’.

Eğitime katılan ilk firmalardan olumlu dönüş alındı

Petrol Ofisi, ilk online eğitimlerini başarıyla tamamladı. Farklı sektör temsilcilerine fayda sağlamak, sahip oldukları bilgileri pekiştirmek, teknik ve sektörel bilgilerini geliştirilmesine katkı sağlamayı hedefleyen eğitimlere ilk katılanlar ise Borovalı Otomotiv ve Çukurova Makine oldu. Firma sahipleri, yöneticileri ve çalışanlarına yönelik verilen eğitimlere ilgi yoğun olurken, oldukça olumlu geri dönüşler alındı.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.