Panama Kanalı geçiş sayısını artırıyor

MDN Editör

Deniz taşımacılığının en önemli geçiş noktalarından birisi olan Panama Kanalı’nda günlük geçiş sayıları artırılıyor. Panama Kanalı Deniz Taşımacılığı Danışmanlığı aracılığıyla yapılan duyuruda kanaldan geçecek gemi sayısının 11 Temmuz itibarıyla 32’den 33’e çıkartıldığı açıklandı.

Gatun Gölü’ndeki su seviyesinin de yükselmesinin de beklendiğinin belirtildiği duyuruda Kanal Havzası’nın yağış haftasına girecek olmasıyla birlikte 22 Temmuz itibarıyla geçiş sayısının 34’e çıkacağı da belirtildi.

İlginizi çekebilir:

Panama Kanalı’nda günlük slotlar artacak

Panama Kanalı

 Kademeli olarak yapılacak bu artışlarla birlikte 22 Temmuz’dan itibaren panamax kapılarından geçiş sayısı 25’e, neopanamax kapılarında ise 9’a yükseltilecek.

Hâlihazırdaki işleyişe göre günlük olarak panamax kapılarından 24, neopanamax kapılarından ise 8 gemi geçişi sağlanıyor.

Bu haberin/makalenin/çevirinin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın