Ana sayfa Haberler Deniz Savunma Pakistan’a yeni MİLGEM

Pakistan’a yeni MİLGEM

0
MİLGEM

Türkiye tarafından Pakistan’a ihraç edilen MİLGEM korvetlerinin 4’üncüsü için Karaçi Tersanesinde Sac Kesim Töreni gerçekleştirildi.

Törene, Pakistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Muhammed Amjad Han Niyazi ve ASFAT Genel Müdürü Esad Akgün katıldı.

Akgün törende yaptığı konuşmada, Pakistan için üretilen MİLGEM korvetleriyle ilgili etkinliklere her katıldığında ilk kez katılıyormuş gibi hissettiğini ifade ederek her bir etkinliğin iki ülke arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirdiğini söyledi.

İki ülke arasındaki kardeşliği güçlü ekip çalışması ve iş birliği ile güçlendirdiklerini dile getiren Akgün, MİLGEM projesinde şimdiye kadar 32 blokun tamamlandığını ve bunların kızağa konulduğunu belirtti. Üretimi tamamlanan 14 blokun kızağa konulmayı beklediğini aktaran Akgün, 38 blokun yapımının da sürdüğünü ifade etti.

İlginizi çekebilir:    MİLGEM projeleri devam ediyor

Covid-19 salgınının olumsuz etkilerine rağmen projeyi zamanında ve bütçe dâhilinde bitirmek için insani olarak mümkün her şeyi yaptıklarını belirten Akgün, ilk gemilerinin denizi kucaklayacağını göreceklerini ifade ederken bu sayede Pakistan ve Türkiye’nin her zaman birlikte hareket edeceğine dair tüm dostlara, düşmanlara ve dünyaya güçlü bir mesaj verileceğini söyledi.

Pakistan Silahlı Kuvvetlerini Türk Silahlı Kuvvetlerinden farklı görmediklerini belirten Akgün, ASFAT’ın Pakistan istediği sürece onların yanında olacağını kaydetti.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.