Orange Marine, Opsealog anlaşmasını uzattı

MDN İstanbul

Deniz altında bulunan iletişim kablolarının döşemesini ve bakımını yapan Fransız telekomünikasyon şirketi Orange Marine, filosunda dijitalleşmeyi ve operasyonel verimliliği artırmak için veri analitiği şirketi Opsealog ile sözleşmesini yeniledi

Yapılan sözleşme anlaşmayı, üç Orange Marine gemisini kapsayacak şekilde genişletildi.

Opsealog tarafından geliştirilen Marinsights ve Streamlog, daha önce kullanılan manuel ve elektronik tablo tabanlı yöntemlerin yerini alarak, veri toplama ve raporlama süreçlerini desteklemek üzere dört gemide kullanılmaya başlandı bile.

Bugüne kadar yapılan iyileştirmeler; gemi operasyonel profillerini detaylandıran aylık raporların uygulanması, çevre düzenlemelerine uymak için CO2 ve SOx emisyonlarının otomatik olarak izlenmesi, raporlanması ve transit, operasyon ve limanda bekleme süreleri de dahil olmak üzere gemi faaliyetlerinin belgelenmesi.

Orange Marine Kalite, Güvenlik ve Çevre Direktörü Hugo Plantet, “Opsealog ile işbirliğimiz, raporlama süreçlerimizi modernize etmemizde ve bizi gelecekteki çevre düzenlemelerine hazırlamamızda etkili oldu. Bu ortaklık sayesinde geliştirilen özel çözümler ve yenilikçi özellikler, çevresel ayak izimizi yönetmek amacıyla operasyonel izlememizi önemli ölçüde geliştirdi” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir:

Merger of Japan’s box line businesses cleared for launch

Bunu Paylaşın