Ana sayfa Haberler Gemi İnşa MSC Cruises, Fincantieri Tersanesi’ne 4 yeni gemi siparişi verdi

MSC Cruises, Fincantieri Tersanesi’ne 4 yeni gemi siparişi verdi

0
MSC Cruises ve Fincantieri, toplamda 2 milyar euroyu aşan dört ultra lüks yolcu gemisinin yapımı için anlaşma imzaladıklarını duyurdu. İlki 2023 yılı ilkbaharında teslim edilecek olan gemiler, yaklaşık 64,000 gross tonluk brüt tonaja sahip olacak ve gemilerde 500 lüks kabin bulunacak. Kalan diğer üç gemi ise birer yıl arayla önümüzdeki üç yıl içinde hizmete girecek.
Gemiler, diğer özelliklerinin yanı sıra, denizlerdeki en iyi ve en son teknoloji çözümlerini bünyesinde barındıracak. Üstün yeniliklerle donanmış bir tasarıma sahip olacak gemiler misafirlerine konfor ve dinlenme için de farklı imkanlar sunacak.
MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago konuya ilişkin, “Bu, gemi içinde gemi lüks konseptimizin (ship-within-a-ship concept) büyük başarısının ardından misafirlerimizin ultra lüks segmente de girmemizi istemelerinin bir sonucudur ve MSC Yacht Club tarafından sunulan hizmetlerin bir gelişimidir. Bu gemiler, ebatları sayesinde eşsiz rotalar sunabilecek ve misafir hizmetlerini, halihazırda sunduğumuz MSC Yacht Club butler hizmetini de içerecek şekilde, başka bir seviyeye taşıyacaktır” açıklamasını yaptı.
Pierfrancesco Vago, bu yeni siparişle birlikte Fincantieri ile olan işbirliklerini daha da geliştirmekten memnuniyet duyduklarını belirterek, “Ödüllü Seaside ve Seaside-Evo sınıfı zaten sektörde çığır açıcı ve yenilikçi tasarımlar olarak kabul edilmekteydi. Biz şimdi, Made in Italy damgası ile özdeşleşen en üst kalite ve standartları sergileyecek gemilerle denizde ultra lüks yeni standartlar oluşturacak başka bir sınıfı devreye sokuyoruz” dedi.
Fincantieri CEO’su Giuseppe Bono ise konuya ilişkin olarak, “Bugün, dünyanın dört bir yanında çok iyi tanınan; biri İtalyan, diğeri güçlü İtalyan DNA’sına sahip iki markanın önemli bir yapım programını açıklamanın gururunu yaşıyoruz. MSC Cruises’ın lüks segmentte yeni bir gemi sınıfı için, tasarımlarımızı hem güvenlik hem de teknolojik içerik açısından ileri özelliklere sahip bulmaları ve de ayrıca misafirlerin konforuna özel önem veren yeni nesil gemiler için yardımcı tasarımlar olarak görmelerinden son derece memnunuz. Bu proje ile birlikte Fincantieri, sipariş defterindeki yolcu gemi sayısını 53’e yükseltmenin gururunu taşımaktadır” şeklinde konuştu.