Meteksan Savunma, LIMA 2023 Fuarı’nda

MDN İstanbul

23-27 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek LIMA 2023 Fuarı’na Meteksan Savunma ilk kez katılacak

Savunma sanayi firmalarını özellikle Asya ülkelerinin Silâhlı Kuvvetleri ile buluşturacak olan LIMA 2023 Fuarı, bu sene Malezya’nın Langkawi adasında 23-27 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Fuara, Meteksan Savunma ilk kez katılım sağlayacak ve şirketin yüksek teknoloji ve yenilikçi ürünleri fuarda sergilenecek.

Meteksan Savunma’nın, LIMA 2023 fuarında sergileyeceği ürünler şöyle sıralanıyor:

  • YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi
  • ULAQ İnsansız Deniz Aracı Ailesi
  • MILSAR SAR/MTI Radarı
  • NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi
  • PELIKAN RF Güdümlü Mermi Simülatörü
  • Denizaltı Sonar Sistemleri
  • Deniz Kuvvetleri Eğitim Simülatörleri

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuar katılımıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Meteksan Savunma olarak Malezya’da gerçekleştirilecek LIMA fuarına ilk kez katılım göstermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bölgenin önemli fuarlarından biri olan LIMA 2023’de özellikle Deniz Kuvvetleri için geliştirdiğimiz birçok ürünümüzü sergileme şansı bulacağız.

Ülkemizin gururu: YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Denizaltı Savunma Harbi Sonarı

Meteksan Savunma olarak sonar sistemleri alanında uzmanlaşmış, sadece Türk Deniz Kuvvetleri değil dünyanın birçok farklı donanması ile de hâli hazırda çalışan bir firma olarak, fuarda sergileyeceğimiz ürünlerin başında ülkemizin sonar sistemleri alanındaki gururu YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Denizaltı Savunma Harbi Sonarı geliyor.

Son bir iki yılda katılım sağladığımız diğer uluslararası fuarlarda olduğu gibi, LIMA 2023 Fuarı’nda da Meteksan Savunma ve ARES Tersanesi birlikteliğinde geliştirilen ULAQ İnsansız Deniz Aracı ailemizin büyük ilgi göreceğine inanıyorum. Bu kapsamda Malezya’da gerçekleştirilecek fuarda ULAQ Ailesi’nin yeni ürünü ULAQ SAR (Search & Rescue) İnsansız Deniz Aracı’nı da ilk kez sergileyeceğiz. Özellikle Sahil Güvenliğin arama kurtarma çalışmalarına büyük katkı sağlayacağına inandığımız ULAQ SAR, üzerinde bulunan kablolu drone ve arama kurtarma faaliyetlerine özelleşmiş ekipmanları ile fark yaratacak.

“Yurtdışında denizaltıların denizaltı modernizasyon projelerinde görev alabileceğini değerlendiriyorum”

Bildiğiniz üzere Meteksan Savunma’nın denizaltı platformlarına yönelik geliştirdiği sonar sistemleri, ön elektronikler, sinyal işleme donanım ve yazılımları Türk Deniz Kuvvetleri tarafından başarıyla kullanılıyor. Bu kendini ispat etmiş sistemlerin yurtdışında da insanlı/insansız denizaltılar ile denizaltı modernizasyon projelerinde görev alabileceğini değerlendiriyorum.

Son olarak da yine LIMA 2023 Fuarı’nda sergileyeceğimiz NAZAR Lazer Elektronik Taarruz Sistemi ve PELIKAN RF Güdümlü Mermi Simülatörü de çok önem verdiğimiz ürünler arasında yer alıyor.

Meteksan Savunma olarak tamamen yerli ve milli olarak geliştirdiğimiz bu sistemler için Malezya Silâhlı Kuvvetleri başta olmak üzere dost ve müttefik ülkeler ile beraber çalışmaya büyük önem veriyor, bu doğrultuda stratejik işbirliklerine dayanan bir politika ile hareket ediyoruz.”

Meteksan Savunma, LIMA 2023’de ziyaretçilerini Salon B, B-13 numaralı standında ağırlayacak.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın