Ana sayfa Haberler Kumport yüzde 65 oyla sektöründe bir ilke imza attı

Kumport yüzde 65 oyla sektöründe bir ilke imza attı

0
Kumport
Kumport Liman İşletmeleri, kurum kültürü alanında dünyadaki en geniş çaplı araştırmayı gerçekleştiren Great Place to Work Enstitüsü’nden sertifika alarak sektöründe bir ilke imza attı.
Kurum kültürü konusunda araştırma ve danışmanlık hizmeti veren Great Place to Work Enstitüsü’nün yaptığı değerlendirme sonucunda Türkiye’nin en büyük liman işletmelerinden biri olan Kumport, sertifika almaya hak kazandı. Söz konusu sertifika, tüm çalışanların katıldığı ankette yüzde 65’in üzerinde alınan bir oyla geldi ve Kumport çalışan memnuniyetinde sınıfı geçti.Great Place to Work Enstitüsü’nün her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan fazla çalışanı dâhil ettiği analizleri, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırma olma özelliğini taşıyor. Great Place to Work sertifikası için, ‘Güvenilirlik’, ‘Saygı’, ‘Hakkaniyet’, ‘Gurur’ ve ‘Takım Ruhu’ başlıkları altında çalışanlar tarafından kurum kültürü algısı değerlendiriliyor. Çalışan sayılarına göre belirlenmiş kategoriler için gerekli minimum puanı ve ortalamayı sağlayan şirketler, sertifikayı almaya hak kazanıyor.

Kumport_CEO_Kaan_Anul
Kumport Liman İşletmeleri CEO’su Kaan Anul

“Bizim en büyük değerimiz ve gücümüz insan kaynağımızdır” diyen Kumport CEO’su Kaan Anul, sektörde bir ilk olan Great Place to Work sertifikasının ardındaki yaklaşımı, “Tüm çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğini korumak, kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemek, onlara tüm çalışma ve insan haklarının korunduğu huzurlu bir çalışma ortamı sağlamak, yönetimimizin temel öncelikleri arasında yer alıyor. Bir yandan bu ortamı sağlamak için aralıksız yatırıma devam ederken diğer yandan da çalışanlarımızın sesine kulak veriyor, yönetime katılım sağlayabilecekleri araçlar oluşturuyoruz. Ayrıca çalışanlarımızla hatta aileleri ile birlikte çeşitli sosyal ortamlarda bir araya gelerek, Kumport ailesinin ne kadar büyük olduğunu ve bu büyük ailenin bir parçası olmaktan duyduğumuz gururu birbirimizle paylaşıyoruz. Çalışanlarımızın mutlu olmalarını ve mutlu hissetmelerini sağlayarak kurumumuza bağlılığını en üst seviyelere çıkarmayı amaçlıyoruz. Tüm bu çalışmalar sonucunda, çalışan memnuniyetindeki artış eğrimizi her geçen yıl devam ettiriyoruz. Her yıl yaptığımız anketlerde çalışan memnuniyetinin düzenli olarak arttığını görüyor ve hep daha iyisine ulaşmak için çalışıyoruz,” sözleriyle açıkladı.

Kumport___K_ve_Kurumsal___leti__im_M__d__r___Aylin_Aksu_Kaya
Kumport İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü Aylin

Kumport İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Müdürü Aylin Aksu Kaya ise İnsan Kaynakları vizyonlarını vurgulayarak, “Kumport olarak en büyük değerimiz ve gücümüz çalışanlarımız. 2020 sonunda büyük bir mutluluk ve heyecanla hayata geçirdiğimiz yeni işveren markamız “Kumport Seninle” de ilhamını, şirketimizin gücüne güç katan her bir çalışanından alıyor. Yeni işveren markamızla, “Kumport hep ‘seninle’ ve ‘seninle’ hep daha iyiye, hep ileriye gider” diyerek yepyeni ve sınırları aşan başarılara ulaşmak için heyecanlıyız. Çalışanlarımızla birlikte hep daha iyiyi, hep daha ileriyi hedeflerken, dünyadaki seçkin kurumlardan biri olan Great Place to Work Enstitüsü’nün sertifikasıyla onurlandırılmak bizi çok mutlu etti,” dedi.

Kumport_Sertifika
Great Place to Work Sertifikası

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.