Ana sayfa Gündem Kosder, Deniz Eraydın’ı kınadı

Kosder, Deniz Eraydın’ı kınadı

0

KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 14 Eylül 2017 tarihinde yapılan Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Değişim Grubu hakkında açıklamalarda bulunan Deniz ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gemi Yakıt İkmalcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Deniz Eraydın’ı kınadı.

KOSDER tarafından Hüseyin Kocabaş’ın imzasıyla yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

 

“Değerli Basın Mensupları; Deniz Ticaret Odası Eylül ayı olağan Meclis Toplantısında Ali Deniz Eraydın’ın, Derneğimiz bir önceki Başkanı, şimdiki Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Salih Zeki ÇAKIR hakkında dile getirdiği mesnetsiz suçlamaları şiddetle kınamaktayız. Böylesi hassas bir konuda dayanaksız iftiraların en azından etik kurallara uygun olmadığını belirtmek isteriz.

Türkiye’nin en saygın ve en güzide Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olan Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneğimizin (KOSDER) gerek Yönetim Kurulu üyeleri gerekse diğer üyeleri de sektörümüzün çok değerli Armatörlerinin, Tersanecilerinin, Eğitim Kurumlarının ve Tedarikçilerinin bulunduğu özel bir topluluktur ve bugüne kadar çok faydalı çalışmalar yapmıştır. Bu çalışmalarda her zaman Sn. Salih Zeki ÇAKIR’ın imzası bulunmaktadır.

Aynı zamanda Derneğimizin kurucusu da olan Sn. Salih Zeki ÇAKIR’a yapılan bu ahlak ve gerçek dışı saldırı sebebiyle gene Sn. Salih Zeki Çakır’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu dönemde derneğimize üyeliği kabul edilen Ali Deniz ERAYDIN’ın Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği üyeliğinden çıkarılması için gerekli hukuki süreci de başlatacağımızı duyururuz.”