Konya ve Afyonkarahisar’da yoğun sis

MDN İstanbul

Konya ve Afyonkarahisar’da yoğun sis yüzünden görüş mesafesi yer yer 30 metrenin altına düştü, ulaşım olumsuz etkilendi.

Gece saatlerinde başlayan sis, kent merkezi başta olmak üzere Konya’yı Aksaray, Adana, Afyonkarahisar ve Karaman’a bağlayan kara yollarında görüş mesafesini düşürdü.

Sis nedeniyle bazı sürücüler araçlarıyla yolda ilerlemekte güçlük çekti, kent merkezinde hasarlı trafik kazalarına neden oldu. Afyonkarahisar’da ise kentte gece saatlerinde etkili olan sis, görüş mesafesini yer yer 30 metrenin altına düşürdü.

Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde tedbir alan polis ve jandarma ekipleri, sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının sıfırın altında 2 derece ölçüldüğü kentte, sisin devam edeceğini bildirdi.

Dün etkisini gösteren sis yüzünden Konya-Adana karayolundaki askeri bir kamyonet yoğun sis nedeniyle TIR’a çarpmıştı. Kazada, 1’i astsubay 2 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralanmıştı.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın