İç sularda av yasağı başladı

MDN MEDIA

İÇ SULARDA BALIK AVI YASAĞI BAŞLADI. 1 NİSAN VE 30 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA, TİCARİ VE AMATÖR BALIKÇILIK YASAKLANDI. TUNCELİ VE ELAZIĞ İLLERİNDEKİ BALIKÇILAR KURALLARA UYARAK TEKNELERİNİ KARAYA ÇEKTİ. (SEZAİ AKIN/TUNCELİ-İHA)

İç sular için balık avı yasağı başladı. 1 Nisan ve 30 Haziran tarihleri arasında, ticari ve amatör balıkçılık yasaklandı. Tunceli ve Elazığ illerindeki balıkçılar kurallara uyarak teknelerini karaya çekti

İç sular için balık avı yasağı 1 Nisan 2024 itibariyle başladı. 30 Hazirana kadar sürecek yasaklara kadar balıkçılar teknelerini karaya çekti.

Keban Baraj Gölü üzerinde balıkçılık yapan Çemişgezek Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Güler, ‘’İç sularımızdaki balık varlığının desteklenmesi, balıkların üremelerine ve çoğalmalarına fırsat verilmesi açısından, belirlenen tarihler arasında balık avı yapmayacağız. Bu sebeple teknelerimizi karaya çektik. Av yasaklarına uyulmasının sürdürülebilir balık avcılığı için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bu konuda herkes gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyorum” dedi.

İç sularda avlanma yasağına uymayanlar hakkında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu çerçevesinde yasal işlem uygulanmaktadır. Yasak, balık türlerinin korunması ve türlerin tehlikeye girmemesi için önem teşkil etmektedir.

İç sularda av yasağı başladı-IHA
İç sularda av yasağı başladı

IHA

Bunu Paylaşın