Ana sayfa Haberler Gemi İnşa Genel Kurul 65’inci kez toplandı

Genel Kurul 65’inci kez toplandı

0
Türk Loydu Vakfı’nın 65’inci Olağan Genel Kurulu; yönetim kurulu, vakıf delegeleri, sektör temsilcileri ve basın mensuplarının katılımı ile 29 Temmuz’da Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

65’inci Olağan Genel Kurul’da; bilanço ve denetim raporlarının görüşülmesi, yönetim ve denetim kurullarının ibrası, 2021 yılı bütçesinin takdimi, görüşülmesi, onaylanması gerçekleştirildi.

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu vakıf faaliyetlerine ilişkin yaptığı konuşmasında, “Türk Loydu Vakfı’nın iştiraklerinden Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş’nin hizmet portföyünün önemli bir bölümünü oluşturan denizcilik sektöründe, 2015 yılından beri sürdürdüğümüz yükseliş sayesinde faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda büyümemize devam ettik. Savunma sanayinin denizcilik faaliyetleri alanında mevcut olan liderliğimizi pekiştirerek, özellikle yurtdışında başladığımız yeni projeler ile operasyon alanımızı genişletmeyi başardık. Gerek Uluslararası Denizcilik örgütü IMO’da gerek IACS’ın teknik çalışma gruplarına aktif katılımlar sağlayarak Türk denizciliğinin uluslararası arenada gelişmesine katkı sağlıyoruz.

Endüstri ve belgelendirme sektörü faaliyetlerimiz kapsamında ise enerji, inşaat, maden, imalat, kimya, ulaşım ve lojistik sektörleri başta olmak üzere hizmet alanlarımızı genişletmeye devam ediyoruz.
Daha çok çalışıp üreteceğimiz, beraber başarılar yakalayacağımız nice yıllar olmasını temenni ediyorum. Türk Loydu olarak zorluklardan çıkardığımız derslerle, dijital ve güncel teknolojileri daha yaygın ve verimli kullanarak, gelişip güçlenerek yolumuza devam edeceğiz,” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda, Genel Kurul’un değerlendirmesini yapan Tamer Kıran ise “Bu vakıf, bu ülkenin göz bebeklerinden bir tanesi. Kurumların belli bir olgunluğa erişmesi için çok uzun zaman gerekiyor. Alanında çok iyi konumda olan nadir bir müessese. Ülkemiz açısından baktığımızda Türk Loydu, sektörümüzün mihenk taşlarından birisi. Sektörde dünya çapında bir rol alabilmemiz için; varlığını devam ettirmesi gereken kurumların başında geliyor. Genel Kurul üyeleri olarak, bu kuruma zarar vermeden günümüz şartlarını göz önünde bulundurmalı ve en iyi şartlarda yürütmeye devam etmeliyiz.” Dedi.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.