Ana sayfa Gündem Emre Şakçı’dan Avrupa rekoru

Emre Şakçı’dan Avrupa rekoru

0

Milli yüzücü Emre Şakçı, Uluslararası Yüzme Ligi’nin 4’üncü ayağında, erkekler 50 metre kurbağalama yarışında Avrupa rekoru kırarak birinci oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen organizasyonda 25,50 saniyelik derece yapan Emre Şakçı’nın Avrupa rekoru kırdığı açıklandı.

Sporcunun bu başarısı aynı zamanda tarihin en iyi altıncı derecesi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Avrupa rekoru kıran Emre Şakçı’yı tebrik etti ve ‘‘Uluslararası Yüzme Ligi ikinci haftasında 50 metre kurbağalamadaki 25,50’lik derecesiyle Avrupa rekoru kıran milli yüzücümüz Emre Sakçı’yı yürekten kutluyorum. Genç sporcumuz kısa sürede katettiği gelişme ve kazandığı önemli başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. İnanıyorum ki çok yakın zamanda milli yüzücümüz daha nice başarılar ile yüzümüzü güldürecek ve ülkemize çok büyük sevinçler yaşatacak. Genç sporcumuzun başarısında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum,” ifadelerini kullandı.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.