Ana sayfa Gündem Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları başlıyor

0

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları başlıyor. Yarışlar 29-31 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı 2’nci Uluslararası Yat Yarışları’nın İstanbul etabı, “İki kıtada yaşayan şehir” adıyla Boğaziçi’nde düzenlenecek parkurlarla 29-31 Ekim tarihleri arasında İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen yarışlarda ilk olarak Cumhuriyet Kupası parkuru gerçekleştirilecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başlayacak yarışlarda Cumhuriyet Kupası (İstanbul Boğazı), Mavi Vatan Kupası (Adalar parkuru) ve Barbaros Hayreddin Paşa Kupası (Caddebostan parkuru) etapları düzenlenecek. Yarış, Dolmabahçe önlerinde Atatürk ve silah arkadaşları onuruna saygı duruşu ile başlayacak.

Heyecanlı parkurlardaki yarışlar sonunda, dünyanın dört bir yanından katılacak yelkenli tekneler ve yüzlerce yarışçı arasında toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip Cumhurbaşkanlığı 2’nci Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu unvanına ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’na hak kazanacak. İstanbul etabı 31 Ekim’de Ataköy Hyatt Regency Otel’de düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.