CANİK Team’den yeni Avrupa Şampiyonluğu

MDN İstanbul

CANiK Team Sporcusu ve CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım, IDPA European Championship 2024 Budapeşte’de tüm etaplarda bütün hedefleri tam isabetle vurarak ulaştığı rekorla Avrupa Şampiyonu oldu

En iyi atıcıları bir araya getiren, savunma amaçlı tabanca kullanımında yetenekleri sergileme fırsatı sunan IDPA (International Defensive Pistol Association – Uluslararası Savunma Silâhları Birliği) European Championship 2024 Budapeşte’de gerçekleştirildi.

23 farklı ülkeden 414 yarışmacının katıldığı IDPA European Championship 2024’te; CANiK Team Sporcusu ve CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım tabanca kategorileri genel sıralamasında birinci olarak şampiyonluğu elde etti.

Tüm etapları isabetli atışlarıyla ‘Down-Zero’ derecesi alarak tamamlayan Kıvılcım, başarısını kırılması zor bir rekorla taçlandırdı. Kıvılcım, bu başarısıyla turnuvada kullandığı dünyaca ünlü ve ABD’de yılın tabancası seçilen CANiK SFx RIVAL-S tabanca ve MECANiK MO3 refleks nişangâh ile Most Accurate, Carry Optic Division 1, Carry Optic Master 1 ve High Industry ödüllerinin sahibi oldu.

CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım, “Bu başarı için çok çalıştık. CANiK Academy bünyesinde geliştirdiğimiz ve uygulamış olduğumuz bilimsel ve inovatif antrenman yöntemlerinin modern atıcılığın gelişimine yönelik sonuçlarını görüyoruz. Daha önce kimsenin atılamaz dediği sürelerde, kimsenin vurulamaz dediği isabetlilikte atıcılık sporunu icra ediyoruz. Bu daha başlangıç, bizi izlemeye devam edin” ifadelerini kullandı.

İlginizi çekebilir:

CANiK TTI Combat, Teksas’ın da gözdesi oldu

CANiK Team’in 2022 yılı ardından bir kez daha Avrupa Şampiyonu olması ve bu başarıyı kırılması neredeyse imkansız bir rekor ile başarmalarının kendilerini mutlu ettiğini söyleyen CANiK Academy Direktörü İsmail Dut şunları kaydetti:

“CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım’ın ‘sıfır hata’ ile tüm rakiplerine açık ara farkla Avrupa Şampiyonu olması bizlerin ne kadar doğru yolda olduğunun kanıtıdır. Şimdiye kadar elde edilen tüm başarılara rağmen daha yolun çok başındayız.”

ETİKETLER: , ,
Bunu Paylaşın