Brezilya petrol sahasındaki üretim durma noktasında

MDN Editör

Brezilya merkezli enerji şirketi Enauta, ülke kıyılarındaki sahasında çalışan yüzer üretim, depolama ve boşaltma (FPSO) gemisinin üretimini durdurma kararı aldı.

Şirket, Brezilya sularındaki Atlanta sahasında 2018 yılından bu yana konuşlandırılan Petrojarl I isimli FPSO gemisinde yapılan proses testlerinin ardından bazı ekipmanlarının bakıma ihtiyacı olduğu gerekçesiyle gerekli işlemler tamamlanana kadar üretimi durdurma kararı aldı.

İlginizi çekebilir:

Türkiye ve Brezilya, Rusya petrollerinin ana ithalatçısı oldu

Brezilya

Enauta Energia’nın işlettiği Atlanta sahası, Santos Havzası’ndaki BS-4 bloğundaki 1.500 metre derinlikte yer alıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre sahadaki üretime Haziran 2024’ün önümüzdeki haftalarında yeniden başlanması planlanıyor.

Şirket ayrıca FPSO Petrojarl I’i, 2022 yılında Atlanta’nın Tam Geliştirme Sistemi (FDS) için satın alınan FPSO Atlanta ile değiştirmek için hazırlıklar yürütüyor.

Kaynak: Offshore-Energy / Bu haberin/makalenin/çevirinin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

ETİKETLER: ,
Bunu Paylaşın