Ana sayfa Haberler Deniz Ticareti Borusan’a 11 bankanın konsorsiyumundan sendikasyon kredisi sağlandı

Borusan’a 11 bankanın konsorsiyumundan sendikasyon kredisi sağlandı

0
Borusan
Borusan Grubu 260 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı.

Borusan Grubu, uluslararası ve yerli toplam 7 farklı coğrafyadan 11 bankanın katılımıyla gerçekleşen konsorsiyumdan stratejik hedeflerinin finansmanı için 260 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. HSBC Middle East Limited koordinatörlüğünde HSBC Bank A.Ş., HSBC Bank Middle East Limited, Garanti Bankası, ICBC, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, Vakıfbank, Odeabank ve Alternatifbank’ın katılımıyla gerçekleştirilen konsorsiyumda sağlanan kredi, 155 milyon dolar ve 87 milyon euro olmak üzere iki dilimden oluşuyor.

Sağlanan sendikasyon kredisinin, global finansal piyasalardaki zorlu koşullara rağmen Türkiye ve Borusan mali sistemine duyulan güveni teyit ettiğini belirten Borusan Holding Grup CEO’su Erkan Kafadar gerçekleştirilen işlem hakkında, “Borusan Grubu olarak küresel ölçekte belirsizliğin yanı sıra daha önce benzeri görülmemiş pandemi koşullarına rağmen hedeflerimize ulaştığımız, başarılı bir seneyi geride bıraktık. Sahip olduğumuz güç ve sürdürülebilir büyüme odaklı stratejilerimiz doğrultusunda aldığımız sendikasyon kredisini, planlamalarımızın finansmanında kullanarak daha güçlü bir şekilde yol almaya devam edeceğiz. Kuruluşumuzun 77’nci yılını kutladığımız 2021 yılında, Türkiye’de ve yer aldığımız yurtdışı pazarlarda büyümeye, ülkemizin ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz,” şeklinde konuştu.

Borusan Holding Grup CFO’su Barış Kökoğlu da sendikasyon kredisine ilişkin, “Borusan Grubu olarak 18 ay geri ödemesiz toplam 5 yıl vade ile elde ettiğimiz kredi, yakın zamanda finansal piyasalardan temin edilmiş en düşük maliyetli kredilerden olup Borusan’a yerli ve uluslararası bankaların duyduğu güveni tescil etmiştir,” dedi.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.