Ana sayfa Gündem Boat Show ertelendi

Boat Show ertelendi

0
CNR EXPO tarafından düzenlenen CNR Avrasya Boat Show fuarı pandemi şartları nedeniyle 20–28 Mart tarihleri arasından düzenlenmek üzere ertelendi.

Daha önce 20-28 Şubat arası düzenlenmesi planlanan CNR Avrasya Boat Show katılımcılar, ziyaretçiler ve tüm paydaşların yoğun talebi sonrası daha sağlıklı, verimli ve faydalı bir fuar geçirilmesi amacıyla 20 – 28 Mart 2021 tarihine ertelendi. Bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan fuarda mega yatlar, tekneler, Zodyak botlar ve yelkenliler de dahil 3 binin üzerinde deniz aracı sergilenecek.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından devletin ve Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında alınacak bir dizi önlem sonrası ziyaretçilere açılacak olan fuarda, 85,000 metrekarelik alanda 250’nin üzerinde firmaya ev sahipliği yapılacak.

Partnerlerle yapılan istişareler neticesinde erteleme kararı alındı
Ertelemeye ilişkin değerlendirmede bulunan CNR Holding Fuarlar Genel Müdürü Alkan Usta, “16 yıldır başarıyla organize ettiğimiz CNR Avrasya Boatshow Fuarı’nın 2021 tarihi konusunda partnerlerimizle yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, hem sokağa çıkma kısıtlamasının son bulacağını hem de pandemi koşullarının hafifleyeceğini öngördüğümüz 20 – 28 Mart tarihlerinde gerçekleştirme kararı almış bulunuyoruz,” dedi.

Usta ayrıca, CNR’ın Eylül 2020 itibariyle gerçekleştirdiği 7 uluslararası fuarın sorunsuz şekilde tamamlandığını belirterek, “TOBB, İTO, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık Bakanlığımız tarafından takdir edilmiştir,” dedi.

Sektörün tüm ihtiyacını karşılıyor
CNR Avrasya Boat Show’da deniz araçlarının yanı sıra ekipmanlar, aksesuarlar, su sporları ve balıkçılığa dair birçok ürün de sergilenecek. Denizcilik sektörüne dair tüm ihtiyaçları karşılayan fuarda ithal ve yerli üretim megayat, yelkenli, motoryat markaları, tekne imalatı ekipmanları, her türlü tekne aksesuarları, şişme bot, iç ve dıştan takma motor markaları, yelken kulüpleri, eğitim kurumları, charter ve broker firmaları, marinalar ve konsepte uygun giysi üreticileri son teknoloji ürünlerini tanıtacak.

Her bütçeye uygun deniz aracı
Fuarda her bütçeye uygun deniz aracı bulabilmek mümkün. Ziyaretçiler, 10 bin TL’ye küçük bir balıkçı teknesi bulabilirken, 100 milyon TL’lik mega yatlarıda ziyaret edebilecek. CNR Avrasya Boat Show’u bu sene yerli ve yabancı 100 bini aşkın deniz tutkununun ziyaret etmesi bekleniyor.

Fuarlara katılımda HES kodu zorunluluğu
Fuar öncesi Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI)’nin belirlediği yeni normale dönüş kriterleri kapsamında bir dizi önlem alındı. Giriş ve çıkış noktaları yeniden düzenlendi. Fuar girişlerinde vücut ısısı kontrolü yapılırken, aynı zamanda havalandırma sistemlerinde harici hava kullanılarak içerideki hava sürekli temiz tutulacak. Aynı anda fuar alanında bulunan kişi sayısı sınırlandırılacak, fuara girişlerde katılımcı, ziyaretçi ve görevlilerin HES kodu sorgulaması yapılacak.

Bu haberin/makalenin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.