Arkas Line, Kızıldeniz seferlerine başlıyor

MDN İstanbul

Arkas Line, Akdeniz, Karadeniz, Avrupa, Afrika ve son olarak Amerika Doğu Kıyıları’nın ardından şimdi de Kızıldeniz’de düzenli haftalık servis vermeye başlıyor. Kızıldeniz Express Servisi (RS1 ve RS2), iki ayrı hatla Türkiye’den Suudi Arabistan ve Ürdün’e köprü kurmaya hazırlanıyor

16 Haziran 2024 itibarıyla başlayacak Kızıldeniz seferleri ile Arkas Line, hizmet verdiği tüm limanları haftalık düzenli iki ayrı hatla Kızıldeniz’e bağlayacak.

RS1 Servisi kuzeyde KUMPORT (TRKMX – Kumport) / EVYAP (TREVY – Evyap Terminal) / ALİAĞA (TRALI – TCE EGE) / CİDDE (SAJED- RSGT)/ AKABE (JOAQJ – Aqaba APMT) / KUMPORT (TRKMX) rotasında,

RS2 Servisi ise İSKENDERUN (TRISK – Limak) / MERSİN (TRMER – MIP) / CİDDE (SAJED – RSGT)/ AKABE (JOAQJ – Aqaba APMT ) / İSKENDERUN (TRISK – Limak) rotasında hizmet verecek.

İlginizi çekebilir:

Arkas’tan 240 milyon dolarlık yatırım

Arkas Line Cibuti’yi de servis ağına katıyor

Arkas Line yeni Kızıldeniz servisleriyle birlikte Cidde aktarmalı olarak Port Sudan ve Cibuti’yi de servis ağına katacak.

Şirketin CEO’su Can Atalay, “Konteyner taşımacılığındaki yaklaşık 30 yıllık uzmanlığımız, tecrübe ve bilgi birikimimizle Arkas Line ismini farklı coğrafyalara taşıyarak ülke ticaretine katkı sağlamayı amaç edindik. Bu doğrultuda gemi filomuzu büyütüp gençleştirirken aynı zamanda rotamıza yeni pazarlar ekleyerek ileriye doğru hızlı ama sağlam adımlar atıyoruz. Yeni başlatacağımız Kızıldeniz Express Servisleri (RS1 ve RS2) ile Cidde, Akabe, Port Sudan ve Cibuti limanlarını servis ağımıza ekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu haberin/makalenin/çevirinin tamamı ya da bir kısmı kaynak gösterilmeden yayımlanamaz. Kaynak gösterilse dahi aktif link verilerek kullanılabilir. Kaynak göstermeden ve aktif link vermeden yayımlayanlar hakkında yasal işlem başlatılır.

Bunu Paylaşın