Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Dünya » Akdeniz ısınıyor

Akdeniz ısınıyor

Akdeniz ısınıyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Dışişleri Bakanı Nikos Christodoules ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri ile bugün gerçekleştireceği toplantıda, Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon rezervleri ile ilgili görüşecek.
GKRY resmi Haber Ajansı RİK TV’de yer alan haberde; dün İsrail’de gerçekleşen GKRY, Yunanistan ve İsrail Dışişleri Bakanlarının bir araya geldiği zirvede, ana gündem konusunun enerji olduğu belirtilmişti. GKRY, Yunanistan ve İsrail iş birliği alanlarını daha fazla geliştirmek adına gerçekleştirilen zirvede; çevre, güvenlik, acil durumlarda müdahale ile turizm alanında iş birliğinin ilerletilmesi konuları da görüşülmüştü.
GKRY lideri Nikos Anastasiadis’in ise 17 Eylül Pazartesi günü Yunanistan’a giderek, Başbakan Aleksis Çipras ile yeniden başlayacak Kıbrıs görüşmeleri konusunda fikir alışverişinde bulunacağı bekleniyor.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra, Exxon Mobil 10 nolu parselde 28 Eylül’de sondaj çalışmalarına başlayacak.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3081

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top