Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Ekonomi » Varlık Fonu’nun yeni yönetimi belirlendi

Varlık Fonu’nun yeni yönetimi belirlendi

Varlık Fonu’nun yeni yönetimi belirlendi

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu’nun yeni üyeleri ile Genel Müdürü’nün atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmî Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olurken; başkan vekilliğine ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak atandı.

Yayımlanan karara göre, Zafer Sönmez Genel Müdürlük görevine getirilirken; Salim Arda Ermut, Hüseyin Aydın, Rifat Hisarcıklıoğlu, Prof. Dr. Erişah Arıcan, Fuat Tosyalı ve Zafer Sönmez yeni Yönetim Kurulu Üyeleri olarak belirlendiler.

Başbakanlık oluruna istinaden 7 Eylül 2017’de görevinden alınan Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi Eski Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bostan’ın yerine getirilerek Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini günümüze kadar sürdüren Himmet Karadağ ile Yönetim Kurulu Üyeleri Yiğit Bulut, Kerem Alkin ve Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın görevlerine de yayımlanan bu kararnameyle son verildi.Layout 1

Türkiye Cumhuriyet Ziraat Bankası A.Ş., Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. (BOTAŞ), Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO), Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. (PTT), Borsa İstanbul A.Ş., Türksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.’nin (TÜRKSAT) sermayelerinde bulunan Hazine’ye ait hisselerin tamamı, Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin Hazine’ye ait hissesi, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur), THY’nin yüzde 49.12’si ile Halkbank’ın yüzde 51.11’i Şubat 2017’de Varlık Fonu’na devredilmişti.

 

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3081

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top