Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Haber » UN Karadeniz gemisinin boy uzatma çalışmaları devam ediyor

UN Karadeniz gemisinin boy uzatma çalışmaları devam ediyor

UN Karadeniz gemisinin boy uzatma çalışmaları devam ediyor

Türkiye-Avrupa arasındaki Ro-Ro hatlarında sunulan intermodal taşımacılığın lider firması U.N. Ro-Ro’ya ait UN Karadeniz gemisinin, Gemak Tersanesi’nin kuru havuzundaki boy uzatma ve rektifiye çalışmaları devam ediyor.

2008 yapımı geminin boyunun 30 metre uzatılmasının ardından, halihazırdaki taşıma kapasitesine 55 treyler daha eklenmiş olacak. UN Karadeniz’in uzatma ve rektifiye işlemlerinin içinde bulunduğumuz Eylül ayının ikinci yarısında tamamlanarak, geminin seferlerine yeniden başlaması planlanıyor.

Bilindiği üzere Danimarkalı denizcilik ve lojistik şirketi DFDS, U.N. Ro-Ro’yu satın alma işlemlerinin yüzde 98,8’ini haziran ayının başında tamamlamıştı. Her iki şirketin birleşme sürecinin, bu yılın sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor.

U.N. Ro-Ro, 12 modern Ro-Ro gemisi ve sahibi olduğu Pendik ve Trieste limanlarıyla Türkiye ile İtalya ve Türkiye ile Fransa arasında 5 Ro-Ro hattı çalıştırıyor.

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3081

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top