Şuanda bulunduğunuz yer: Anasayfa » Gündem » Gürcistan’da Uluslararası Komuta ve Personel tatbikatı ‘Agile Spirit 2018′ başladı

Gürcistan’da Uluslararası Komuta ve Personel tatbikatı ‘Agile Spirit 2018′ başladı

Gürcistan’da Uluslararası Komuta ve Personel tatbikatı ‘Agile Spirit 2018′ başladı
Senaki kentindeki askeri üste tatbikat için resmi açılış töreni düzenlendi. Törene Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria ve Bakanlık yetkilileri ile diplomatlar katıldı.
‘NATO ÜYESİ ÜLKELER İLE SÜREKLİ ARTAN İŞBİRLİĞİNİN BİR ÖRNEĞİ’
İzoria, konuşmasında tatbikatın NATO üyesi ülkeleri ile Gürcistan arasındaki sürekli artan stratejik işbirliğinin bir örneği olduğunu ifade ederek, benzer tatbikatların bölgesel güvenliği güçlendirmek için önemli olduğunu söyledi.
“Gürcistan’ın NATO ile entegrasyonu süreci, her geçen gün bizi güçlendiren ve ülkemizi NATO üyeliğine kavuşturacak bir fırsat olarak görüyoruz” diyen İzoria katılımcı ülkelerin temsilcilerine teşekkür etti.
Gürcistan’ın ev sahipliğindeki “Agile Spirit 2018″ tatbikatına Türkiye, ABD, Bulgaristan, Letonya, Romanya, Ukrayna, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti ve Estonya katılıyor.
1 Eylül’de başlayan Tatbikat, 11 Eylüle kadar sürecek.
Kaynak: Sputnik

Diğerleri hakkında

yazı sayısı : 3081

© 2013 marinedealnews.com Tüm hakları saklıdır.
Yazı, fotoğraf ve illüstrasyonların tüm hakları MarineDeal News Gazetesi’ne aittir. Yazılı izin olmaksızın hiçbir şekilde yazı, fotoğraf ve illüstrasyonlardan alıntı yapılamaz. Yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlara, yayınlanan ilanların sorumluluğu ise ilan sahiplerine aittir.

Scroll to top